Liga Narodów Siatkarzy. Polska zagra w finale!

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/JeppeSmedNielsen

Gdańsk: Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn wywalczyła awans do finału tegorocznej Ligi Narodów. W meczu półfinałowym na Ergo Arenie pokonała reprezentację Japonii 3:1. „Biało-Czerwoni” zmierzą się z drużyną Stanów Zjednoczonych Ameryki, która pokonała Włochy 3:0.

Pierwszy mecz półfinałowy Japończycy zaczęli dobrze. Pierwszy set wygrali 25:19, a w drugim długo stawiali się Polakom, zdobywając 26 punktów. Jednak to gospodarze finałów okazali się w nim lepsi – zdobyli 28 oczek. Kolejne 2 sety już należały do reprezentacji Polski – w trzecim stracili zaledwie 17 punktów, a czwarty wygrali 4 punktami. Dzięki zwycięstwu, „Biało-Czerwoni” stali się pierwszymi finalistami.

Drugimi finalistami będą Amerykanie. Oni z kolei nie mieli problemów z wygraniem swojego meczu, w którym grali z Włochami. Pierwszy set wygrali 25:19, drugi do 18, a trzeci tak samo, jak pierwszy.

Jedno jest pewne – któraś z drużyn wygra Ligę Narodów po raz pierwszy. Do tej pory nie udało się to ani Amerykanom, ani Polakom. Obydwie ekipy mają na swoim koncie grę w finale, ale wówczas ich rywale okazali się lepsi. Amerykanie w 2019 roku ulegli Rosjanom, a w 2022 roku Francuzom. Natomiast w 2021 roku Polska przegrała finał z Brazylią.

Finał odbędzie się jutro o godzinie 20. 3 godziny wcześniej Japończycy i Włosi zagrają o 3. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.