Liga Narodów Siatkarzy. Polska zagra w finale!

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/JeppeSmedNielsen

Gdańsk: Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn wywalczyła awans do finału tegorocznej Ligi Narodów. W meczu półfinałowym na Ergo Arenie pokonała reprezentację Japonii 3:1. „Biało-Czerwoni” zmierzą się z drużyną Stanów Zjednoczonych Ameryki, która pokonała Włochy 3:0.

Pierwszy mecz półfinałowy Japończycy zaczęli dobrze. Pierwszy set wygrali 25:19, a w drugim długo stawiali się Polakom, zdobywając 26 punktów. Jednak to gospodarze finałów okazali się w nim lepsi – zdobyli 28 oczek. Kolejne 2 sety już należały do reprezentacji Polski – w trzecim stracili zaledwie 17 punktów, a czwarty wygrali 4 punktami. Dzięki zwycięstwu, „Biało-Czerwoni” stali się pierwszymi finalistami.

Drugimi finalistami będą Amerykanie. Oni z kolei nie mieli problemów z wygraniem swojego meczu, w którym grali z Włochami. Pierwszy set wygrali 25:19, drugi do 18, a trzeci tak samo, jak pierwszy.

Jedno jest pewne – któraś z drużyn wygra Ligę Narodów po raz pierwszy. Do tej pory nie udało się to ani Amerykanom, ani Polakom. Obydwie ekipy mają na swoim koncie grę w finale, ale wówczas ich rywale okazali się lepsi. Amerykanie w 2019 roku ulegli Rosjanom, a w 2022 roku Francuzom. Natomiast w 2021 roku Polska przegrała finał z Brazylią.

Finał odbędzie się jutro o godzinie 20. 3 godziny wcześniej Japończycy i Włosi zagrają o 3. miejsce.

One thought on “Liga Narodów Siatkarzy. Polska zagra w finale!

• 24 lipca 2023 o 07:32
    Permalink

Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej wpadał, żeby przejrzeć nowe posty.