LM: PSG -Manchaster City-Paryżanie wygrywają mecz debiutancki gol Messiego !

W hitowym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów Paris Saint Germain pokonało 2-0  Manchasterem City gole dla Paryżan zdobyli Idrissa Gueye i Lionel Messi. Obie drużyny spotkały się w półfinale zeszłej edycji Ligi Mistrzów górą byli wtedy mistrzowie Anglii.

To był zdecydowany hit w drugiej kolejki grupy A Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint Germain i Manchasterem City. Do drużyny z Paryża wrócił Lionel Messi który pauzował w dwóch meczach Ligue 1 z powodu kontuzji kolana. Zgodnie z oczekiwaniami Mauricio Pochettino w bramce postawił na Gianluigiego Donnarummę, a nie Kelora Navasa.

Już w 8 minucie piłka szczęsliwie wpadła pod nogi 32-letni Senegalczyka Idrissa Gueye który strzałem z przed pola bramkowego daje prowdzenie drużynie Paris Saint Germain. The Citizens próbowali szybko odrbić jednobramkową stratę, bliscy zdobycia gola byli Bernardo Silva i Raheem Sterling po uderzeniach głową trafiali jedynie w poprzeczkę.

Debiutancki gol Messiego w PSG

Po zmianie stron Manchaster City próbowali atakować by odrobić straty ale na posternuku był znakomicie dysponowany tego dnia Gianluigi Donnarumma. W 74 minucie Lionel Messi po fantastycznym rozergraniem piłki ,,z klepki,, z Kylianem Mbappe,,  przepięknym strzałem z lini pola karnego nie daje żadnych szans Edersonowi i zdobywa swojego pierwszego gola w barwach PSG.

Paris Saint Germain – Manchaster City 2-0 (1-0)  8′ Idrissa Gueye , 74’Lionel Messi

Sędzia: Del Cerro C. (Esp), Frekwencja: 37 350, Stadion: Parc des Princes w Paryżu