Operacja #LOTdoDomu – już 8,5 tys. Polaków bezpiecznie sprowadzonych do kraju

Podziel się:

fot.Pixabay

Od 14 marca, kiedy ruszyła operacja #LOTdoDomu, do Polski sprowadzono ponad 8,5 tys. osób, wykonując 56 operacji lotniczych z kilkudziesięciu kierunków z całego świata poinformowały w komunikacie PLL LOT.

W kolejnych dniach planowane są kolejne rejsy ratunkowe, mające na celu sprowadzenie do kraju tych osób, które z powodu koronawirusa i wstrzymania ruchu lotniczego oraz kolejowego nie mogły w normalnym trybie wrócić do domów. To bezprecedensowa w historii polskiego lotnictwa akcja ratunkowa narodowego przewoźnika- dodaje LOT.

Operacja #LOTdoDomu ponad 8,5 tyś Polaków już w kraju

Operacja #LOTdoDomu ma charakter niekomercyjny. Jest realizowana we współpracy z polskim rządem, aby nieść pomoc rodakom, którzy zostali daleko od domu, rozdzieleni z bliskimi. W tak wyjątkowej sytuacji pomoc Polakom to obowiązek narodowego przewoźnika. LOT zabiera pasażerów z wielu krajów, stara się latać tam, skąd Polacy nie mają możliwość w inny sposób powrócić do ojczyzny.

„Koncentrujemy wszystkie nasze siły na organizowaniu akcji ratunkowej dla naszych rodaków przebywających poza granicami Polski. Dokładamy wszelkich starań, żeby możliwie szybko sprowadzić do kraju jak największą liczbę Polaków w sytuacji, gdy coraz więcej krajów zamyka granice w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 – podkreśla Maciej Wilk, członek Zarządu ds. operacyjnych w Polskiej Grupie Lotniczej.

– A w wyniku wstrzymania ruchu lotniczego, nawet kilkaset tysięcy Polaków mogło być pozbawionych możliwości powrotu do Polski. Dlatego operacja #LOTdoDomu to projekt wyjątkowy, bezprecedensowy i po raz pierwszy w historii działalności naszych linii lotniczych, prowadzony na taką skalę”.

„Operację uruchomiliśmy 14 marca i tylko do dzisiaj do Polski sprowadziliśmy ponad 8,5 tys. Polaków, wykonując 56 operacji lotniczych z kilkudziesięciu kierunków na całym świecie. W tym między innymi z Ammanu, Aten, Chicago, Delhi, Dublina, Lizbony, Londynu, Nowego Jorku, Reykjaviku, Stambułu i Tbilisi. W kolejnych dniach planujemy dalsze operacje ratunkowe, o których na bieżąco Państwa informujemy” – dodaje Maciej Wilk.

#LOTdoDomu: Jak wrócić do Polski 

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem http://LOTdoDomu.com oraz http://LOTdoDomu.pl.

(PLL LOT)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *