Ponad 18 tyś Polaków już w kraju. Trwa operacja #LOTdoDomu

Podziel się:

fot.Pixabay

To szósty dzień operacji #LOTdoDomu. W sumie, od 15 marca do kraju  sprowadzono ponad 18 tys. polskich obywateli, wykonując 121 operacji lotniczych, poinformowało biuro prasowe PLL LOT.

Kolejnes amoloty polecą po pasażerów m.in. do Bangkoku, Dublina, Amsterdamu czy z Moskwy. A to nie koniec w sprowadzaniu do kraju tych osób, które z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i wstrzymania ruchu lotniczego oraz kolejowego, nie mogły w normalnym trybie wrócić do kraju – dodaje LOT.

Dzięki operacji #LOTdoDomu już 18 tys. osób powróciło do Polski na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik wykonał w sumie 121 rejsów, wykorzystując w sumie 38 maszyn typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800 i Embraer E-jet. Jeszcze dzisiaj przewoźnik zabierze pasażerów z Bangkoku, Dublina, Alicante, Paryża, Amsterdamu, Lizbony czy Moskwy.

W kolejnych dniach planowane są rejsy m.in. z Doha, Miami, Wiednia, Trondheim, Edynburga, Belgradu, Kijowa, Kiszyniowa i Podgoricy (21.03), a także z Zagrzebia, Brukseli, Londynu, Zurychu i Dublina (22.03) podano w dalszej części komunikatu.

Połączenia czarterowe planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, chcących wrócić do kraju. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

(lot)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *