Luka Modrić ze złotą piłką ! Dominacja Messiego i Ronaldo przerwana.

W poniedziałkowej gali odbyła się ceremonia wręczenia sześćdziesiątego trzeciego trofeum przez tygodnik “France Football”. Zwycięzca Ligi Mistrzów i finalista Pucharu Świata, Chorwacki pomocnik wygrywa swój pierwszy Ballon d’Or France Football.Tym razem triumfuje nad Cristiano Ronaldo i Antoine Griezmannem.

Po dziesięciu latach rządów podzielonych między Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo (po 5 trofeów), edycja 2018 złota piłka trafiła do Chorwacji,  Pierwszy gracz w swoim kraju, który wygrał to wyróżnienie, Modric zrobił lepiej niż Davor Suker, jedyny Chorwat, który był już na podium w piłce nożnej Ballon d’Or France ze swoim 2. miejscem w 1998 roku. Zawodnik Realu Madryt wygrał ligę mistrzów , i odegrał ważną rolę w trzecim miejscu Chorwatów  na Mistrzostwach Świata w Rosji, które ukończył jako najlepszy strzelec (6 bramek).