Małopolska EkoMeetUp 2019, czyli znani youtuberzy posprzątają Tatry !

Podziel się:

fot.org 

27 lipca Remigiusz “Rezigiusz” Wierzgoń i inni polscy twórcy internetowi połączą siły, aby wspólnie ze swoimi fanami wyruszyć w góry i zadbać o czystość na małopolskich szlakach. Uczestnicy wydarzenia Małopolska EkoMeetUp 2019 będą mogli nie tylko zatroszczyć się o środowisko, ale również spotkać popularnych YouTuberów i aktywnie spędzić z nimi czas. Impreza odbywa się w ramach proekologicznej inicjatywy Czyste Tatry 2019 ekoMałopolska.

Każdego roku Tatrzański Park Narodowy odwiedza około 3 mln osób. Niestety nie każdy pamięta o tym, że podczas zdobywania szczytów, śmieci należy zostawiać wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. W konsekwencji z obszaru 300 km dróg i szlaków, które przecinają TPN rocznie usuwanych jest od 15 do 20 ton odpadów. Polscy twórcy internetowi na czele z Remigiuszem “Rezigiuszem” Wierzgoniem kolejny raz pokażą siłę polskiego YouTube’a i wspólnie ze swoimi fanami 27 lipca wyruszą w góry, aby zadbać o czystość na małopolskich szlakach.
Poprzez uczestnictwo w proekologicznej akcji, jaką jest Małopolska EkoMeetUp 2019 chcę wraz z moimi fanami zwrócić uwagę na problem zanieczyszczeń na górskich szlakach. Jestem świadomy tego, że nasze wspólne porządki to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie podniesiemy świadomość Polaków, którzy nie zawsze pamiętają o tym, że troska o środowisko leży w interesie każdego z nas – mówi Remigiusz “Rezigiusz” Wierzgoń.
To już kolejny raz, gdy Rezi uczestniczy w kampanii społecznej. W ubiegłym roku popularny influencer został ambasadorem ogólnopolskiej inicjatywy, która miała na celu zwrócenie uwagi na słabą jakość powietrza w naszym kraju, czyli problem doskonale znany mieszkańcom Krakowa i okolic. W ramach akcji “Pierwsza Doba bez Smogu” YouTuber na chwilę wstrzymał oddech, aby w ten sposób symbolicznie pokazać, że to jedyny sposób, aby uniknąć wdychania zanieczyszczonego powietrza.
Wydarzenie Małopolska EkoMeetUp 2019 organizowane jest przez agencję influencer marketingu GetHero i odbędzie się 27 lipca w Zakopanem. Impreza odbywa się w ramach inicjatywy Czyste Tatry 2019 ekoMałopolska. Uczestników wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja: czystapolska.org.pl/rejestracja
(wec24)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *