Malopolska. Złodzieje katalizatorów w rękach policji

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl

Złodzieje katalizatorów wpadli na goracym uczynku, dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Wieliczki. Policjanci podczas przeszukania pojazdu mężczyzn ujawnili również trzy inne  katalizatory samochodowe prawdopodobnie pochodzące z kradzieży – poinformował w niedzielę Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Jeden z mieszkańców poinformował funkcjonariuszy o włamaniu do samochodu osobowego w Wieliczce. Policjanci którzy dotarli na   miejsce ,zauważyli podniesiony przy użyciu windy samochodowej pojazd marki volvo oraz dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych, odrzucili narzędzia akumulatorowe i zaczęli uciekać. Po krótki pościgu funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. To 43- oraz 44-letni mieszkańcy gminy Wieliczka-dodał Gleń.

Pod samochodem volvo znajdowały się dwie latarki ponadto ujawniono uszkodzenia w pojeździe, w postaci cięcia na układzie wydechowym. Mężczyźni przyznali, że przyjechali w celu wycięcia katalizatora i sprzedania go później na złomie. Używane katalizatory znaleziono także w ich samochodzie. Te również wycięli, z tym że jak twierdzili z ,,opuszczonych samochodów” i je również mieli sprzedać w skupie złomu.

Obaj sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, gdzie przedstawiono im zarzuty kradzieży – za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Małopolska policja informuje że od początku roku, na terenie powiatu wielickiego, trzykrotnie zgłaszano kradzież katalizatorów o łącznej wartości co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Kryminalni będą teraz ustalać wartość skradzionych części, a także czy zatrzymani mieli również związek z wcześniejszymi przestępstwami.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *