Marka XPG ponownie sponsorem turnieju cs_summit

Podziel się:

fot.pras 

Należąca do firmy ADATA gamingowa marka XPG ponownie została sponsorem cs_summit. To kolejny turniej kwalifikacyjny do listopadowego Majora w Rio, czyli najważniejszego na świecie turnieju w grze CS:GO. Rozrywki organizowane przez Beyond the Summit zostaną rozegrane online w dniach 22 czerwca – 5 lipca, a XPG XENIA będzie oficjalnym laptopem turnieju.

Szósta edycja cs_summit zostanie rozegrana online w dniach 22 czerwca – 5 lipca. Będzie ona drugim turniejem z cyklu Regional Major Ranking. Zespoły będą rywalizować o punkty kwalifikacyjne do listopadowego Majora w Rio de Janeiro, czyli najważniejszych zawodów CS:GO na świecie. Co ciekawe, drużyny będą mogły zdobyć aż o 25% punktów więcej, niż podczas rozgrywek Road to Rio. Zmagania zostały podzielone na Europę oraz Amerykę Północną. O udział udział w oficjalnych europejskich rozgrywkach biorą udział dwa polskie zespoły – PACT oraz AVEZ. Szanse na grę w północnoamerykańskim turnieju ma z kolei Michał “MICHU” Müller, polski reprezentant Teamu Envy. Pula nagród całego turnieju wyniesie łącznie 200 tysięcy dolarów.
Oficjalnym sponsorem rozgrywek cs_summit ponownie zostało XPG. To gamingowa marka firmy ADATA, tworząca produkty dla graczy i profesjonalnych esportowców. Oficjalnym laptopem gamingowym rozgrywek będzie XPG XENIA. To pierwszy tego typu sprzęt stworzony przez tę markę. Został wprowadzony na rynek w kwietniu tego roku. To jednak nie pierwszy raz, kiedy XPG angażuje się w esport, a także w rozgrywki organizowane przez Beyond The Summit. Podczas cs_summit 5 marka była oficjalnym sponsorem klawiatur.

XPG wspiera esport na świecie

Miesiąc temu ogłoszono natomiast, że XPG zostało sponsorem tytularnym polskiej organizacji esportowej Invicta Gaming na czas turnieju Rainbow Six Polish Masters. Po czterech kolejkach XPG Invicta jest liderem rozgrywek co czwartek transmitowanych przez Polsat Games. Ponadto, marka wspiera organizacje m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii, które posiadają swoich reprezentantów w wielu grach. Obecnie XPG jest sponsorem m.in. J.Storm, SunSister, YouthCrew Esports oraz Vexed Gaming.
(wec24)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.