Nielegalne wyścigi w Krakowie! Policja wkroczyła do akcji.

Podziel się:

Fot. Małopolska Policja

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji młodszy inspektor Sebastian Gleń, 14 lutego połączone siły funkcjonariuszy z grupy „SPEED” oraz z policji drogowej zapobiegły potencjalnym nielegalnym wyścigom. Wylegitymowano łącznie 260 osób, nałożono 149 mandatów karnych, a także zatrzymano 15 dowodów rejestracyjnych oraz 2 dokumenty prawa jazdy. Przeprowadzonych zostało 814 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 7 badań na zawartość substancji odurzających (6 przebadanych kierujących okazało się nietrzeźwych).

Funkcjonariusze krakowskiej „drogówki” na bieżąco monitorują aktywność osób zaangażowanych w  nielegalne rajdy samochodowe. Ostatnio policjanci ustalili, że na walentynkowy wieczór samozwańczy rajdowcy planują zorganizować kolejne wyścigi ulicami Krakowa. W związku z takimi informacjami zapadła decyzja, aby funkcjonariusze drogówki wraz z policjantami z „grupy SPEED” wzięli udział w działaniach mających na celu powstrzymanie piratów drogowych, którzy „mylą” krakowskie ulice z torami wyścigowymi. Od popołudnia do późnych godzin nocnych policjanci monitorowali rejony, w których już wcześniej organizowane były nielegalne rajdy. Dokładnie sprawdzano m.in. teren Podgórza, Śródmieścia, Nowej Huty, Prądnika Czerwonego, Pasternika, Krowodrzy oraz miejscowości Brzegi.

Około godz. 22.30 funkcjonariusze „drogówki” czuwający nad bezpieczeństwem w rejonie Krowodrzy, zauważyli, że na terenie parkingu przy jednej z galerii handlowych w miejscowości Modlniczka zebrała się duża liczba pojazdów oraz osób, którzy najprawdopodobniej przyjechały tam aby wziąć udział w niedozwolonych rajdach samochodowych. Na miejsce niezwłocznie dotarły pozostałe patrole. Policjanci natychmiast przystąpili do działań prewencyjnych – sprawdzili kierujących, stan techniczny pojazdów oraz przeprowadzili badania trzeźwości. W niedozwolonym procederze brało udział około 100 pojazdów oraz około 200 osób. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie przeprowadzili kontrole pojazdów w rejonie skrzyżowania ulicy Handlowców i Drogi Krajowej nr 79. W tych działaniach wsparcia udzielały im patrole ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz z Komisariatu Autostradowego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Łącznie w wyniku opisanych działań na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego wylegitymowano 260 osób, w tym 6 osób pieszych oraz 12 pasażerów pojazdów. Nałożono 149 mandatów karnych. 15 kierujących utraciło dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdów, a 4 osoby utraciły uprawnienia do kierowania pojazdami, w tym 2 prawa jazdy zostały zatrzymane za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Przeprowadzono 814 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 7 badań na zawartość substancji odurzających, ujawniając przy tym aż 6 nietrzeźwych kierujących.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego nie było zagrożone przez nieodpowiedzialne zachowania kierowców. Funkcjonariusze „drogówki” dali kolejny raz jasny sygnał pseudorajdowcom, że na ich działania nie ma w Krakowie miejsca.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.