Piłka nożna. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów U.E.F.A.

Stadion Realu Madryt, Santiago Bernabeu. Na własnym obiekcie “Królewscy” pokonali F.C. Liverpool, czym przypieczętowali awans do 1/4 finału L.M.. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/PatrickBlaise

Zakończyły się mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów w piłce nożnej mężczyzn. Wczoraj awans do ćwierćfinału wywalczyły Manchester City oraz Inter Mediolan, natomiast dzisiaj z przejścia do dalszej fazy turnieju cieszyły się S.S.C. Napoli oraz Real Madryt. W Neapolu przed meczem doszło do zamieszek.

We wtorek Manchester City zmierzył się u siebie z RB Lipsk. W pierwszym meczu obydwie drużyny zdobyły po 1 golu, natomiast rewanż był pogromem niemieckiego klubu – ekipa z Manchesteru zdobyła aż 7 bramek, nie tracąc ani jednej. Aż 5 goli zdobył Erling Haaland. Norweg stał się trzecim piłkarzem, który w 1 meczu L.M. strzelił tyle bramek.

Drugi mecz, F.C. Porto – Inter Mediolan, był bezbramkowy. Oznaczało to awans Interu – pierwszy mecz wygrał 1:0. Portugalski klub kończył mecz w dziesiątkę – tuż przed ostatnim gwizdkiem, sędziujący spotkanie Szymon Marciniak pokazał drugą żółtą kartkę Pepêmu.

Natomiast w środę gładko awans wywalczyły Real Madryt i S.S.C. Napoli. „Królewscy” pokonali  F.C. Liverpool 1:0, co, łącznie ze zwycięstwem w pierwszym meczu 5:2, zapewniło im grę w ćwierćfinale. Więcej bramek padło w Neapolu – gospodarze pokonali Eintracht Frankfurt 3:0. Gola ustalającego wynik zdobył Piotr Zieliński skutecznym strzałem z rzutu karnego. Neapolitańczycy wygrali również pierwszy mecz (2:0), dzięki czemu zagrają w 1/4 finału.

Spotkanie w Neapolu przebiegło w atmosferze zamieszek – przed meczem w sieciach społecznościowych pojawiły się filmy ukazujące walki na ulicach miasta oraz interwencje policji. Według internautów, zamieszki były wszczynane przez kibiców Eintrachtu.

Podajemy podsumowanie wczorajszych i dzisiejszych meczy, wraz ze zdobywcami bramek.

14 marca
  • Manchester City 7:0 R.B. Lipsk. Bramki: 1:0 Erling Haaland, 21. minuta (z rzutu karnego); 2:0 Haaland, 24. minuta; 3:0 E. Haaland, 45+2. minuta; 4:0 İlkay Gündoğan; 49. minuta, 5:0 E. Haaland, 54. minuta; 6:0 E. Haaland, 57. minuta; 7:0 Kevin De Bruyne, 90+2. minuta. Dwumecz: M. City 8:1 Lipsk, awans – M. City
  • F.C. Porto 0:0 Inter Mediolan. Dwumecz: Porto 0:1 Inter, awans – Inter
15 marca
  • S.S.C. Napoli 3:0 Eintracht Frankfurt. Bramki: 1:0 Victor Osimhen, 45+2. minuta; 2:0 V. Osimhen, 53. minuta, 3:0 Piotr Zieliński, 64. minuta (z rzutu karnego). Dwumecz: Napoli 5:0 Eintracht, awans – Napoli
  • Real Madryt 1:0 F.C. Liverpool. Bramka: Karim Benzema, 79. minuta. Dwumecz: Real 6:2 Liverpool, awans – Real

Tydzień temu awans wywalczyły A.C. Milan, Bayern Monachium, Benfica Lizbona oraz Chelsea Londyn (więcej: Liga Mistrzów U.E.F.A.. Znamy pierwszych ćwierćfinalistów). Drużyny, które zagrają w 1/4 finału, zostaną rozlosowane w pary w piątek. Przy okazji, rozlosowane zostaną również pary półfinałowe.

Ćwierćfinały odbędą się 11 i 12 kwietnia, mecze rewanżowe – tydzień później.