Piloci Ryanair zapowiedzieli 48 godzinny strajk. Akcja strajkowa dotknie tysiące pasażerów ,możliwe utrudnienia na polskich lotniskach

Podziel się:

fot.Ryanair 

Piloci Ryanair w Irlandii głosowali za strajkiem  w tym miesiącu, co może spowodować poważne zakłócenia w szczycie podróży wakacyjnych, a sama akcja może dotknąć tysiące pasażerów którzy planują w tym okresie swoje podróże.

Decyzja, ogłoszona w środę wieczorem, spowoduje odwołanie lotów w czwartek, 22 sierpnia i piątek, 23 lutego.

Ich związek zawodowy Fórsa powiadomił firmę o strajku i powiedział, że piloci powiadomią ją o „kolejnych dniach strajku we właściwym czasie”, sytuacja, o której zdaniem linii lotniczej może potencjalnie „zakłócić plany podróży wakacyjnych tysięcy klientów w nadchodzących tygodniach ”.

Rozumie się, że Ryanair zacznie teraz oceniać bezpośredni wpływ dwudniowej akcji na klientów w przyszłym tygodniu i skontaktuje się z nimi w przypadku odwołania. Niektóre plany awaryjne mogą być jeszcze wprowadzone.

Ponieważ brytyjscy piloci i personel pokładowy w Portugalii również planują strajk 22 sierpnia, przeprowadzka spowoduje znaczne zakłócenia w europejskich usługach tego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *