PKO BP Ekstraklasa. Wisła-Raków. Biała Gwiazda przegrywa grając w przewadze (ZDJĘCIA)

W 3 kolejce PKO BP Ekstraklasy Wisła Kraków nie dała rady Rakowi Częstochowa przegrywając 1-2 przy Reymonta.Drużyna z Częstochowy strzeliła dwa gole grając w osłabieniu i zainkasowała trzy punkty w Krakowie.

Druzyna  wicemistrzów Polski przegrywała do przerwy z Wisłą Kraków 0-1 po golu Yaw Yeboah w 24 minucie zawodnik Wisy w indywidualnej akcji wpadł w pole karne i doskonałym  uderzeniem po długim rogu pokonał golkipera Rakowa.Dalsza część meczu była wyrównała, a sytuacje strzeleckie wypracowały sobie obie drużyny.

Początek drugiej połowy okazał się pechowy dla gości w 51 minucie Ioannis Papanikolaou sfaulował Michala Škvarkę i otrzymał żólty kartonik, sędzia zdecydował skorzystać z VAR i po przeanalizowaniu faulu zmienił decyzję i pokazał czerwoną kartkę. Wszystko wyglądało na to ze Biała Gwiazda utrzyma jednoramkową przewagę,a nawet ją powiekszy.

Niestety było to 40 minut ktore wstrząsnęlo Wisłą, już w 61 minucie Marcin Cebula potężnym strzałem pod poprzeczkę, nie dając najmniejszych szans Mikołajowi Biegańskiemu ustala wynik na 1-1. Goście grając w dziesiątkę nie postanowili się bronić i pomimo osłabienia zagrażali bramce Wisły  zaowocowało zdobyciem drugiej bramki w 79. minucie – Vladislavs Gutkovskis wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i skierował piłkę do siatki. Raków utrzymał już prowadzenie wywożąc z Krakowa trzy punkty.