PLL .LOT nowe Embraery 190 już w Polsce.

Podziel się:

Fot. S. Fuśnik LOT

Dwa pierwsze Embraery 190 LOT-u wylądowały we wtorek  w Warszawie prosto z fabryki z Brazyli z dwoma międzylądowaniami . LOT jest pierwszą linią lotniczą na świecie, która ma w swojej flocie całą rodzinę E1! Nowe maszyny  wzmocnią siatkę połączeń europejskich przewoźnika, umożliwiając obsługę m.in. London City.

Samoloty będą przeznaczone do wykonywania połączeń do London City (LCY), drugiego w ofercie LOT-u oprócz Heathrow portu lotniczego w stolicy Wielkiej Brytanii, z trzech miast: Warszawy, Budapesztu i Wilna. Pierwsze ma ruszyć 7 stycznia, drugie 18 lutego, a trzecie najprawdopodobniej 1 maja. – Data ta nie jest ostatecznie potwierdzona, ponieważ wygraliśmy przetarg litewskiego Ministerstwa Transportu na obsługę połączenia i czekamy na podpisane umowy – tłumaczy nam Konrad Majszyk z biura prasowego PLL LOT.

Zanim LOT uruchomi połączenia do London City, Embraery E190 będą wykorzystywane na innych trasach – do Stambułu, Paryża, Brukseli, Amsterdamu, Wenecji, Nicei, Billund, Moskwy, Odessy, Bukaresztu, Zagrzebia i Krakowa. Przewoźnik zainauguruje połączenia do lotniska London City już 7 stycznia przyszłego roku.

LOT zamówił w sumie cztery samoloty Embraer 190. Wszystkie zostaną dostarczone do końca grudnia. To maszyny o maksymalnej prędkości przelotowej 863 km/godz. i maksymalnym zasięgu 3461 km. Każdy z nich ma na pokładzie 106 foteli.

– Z powodu stosunkowo krótkiego pasa startowego i stromego kąta podejścia, tylko kilka rodzajów maszyn pasażerskich jest dopuszczonych przez zarządcę lotniska do korzystania z tego portu. To dlatego polski przewoźnik wyleasingował od firmy NAC cztery nowe samoloty Embraer E-190 – opowiada Majszyk.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.