Porwał 12-letnią Romkę, bez prawa jazdy przemieszczał się autostradą

Podziel się:

fot.Małopolska policja

Tarnowscy policjanci  zatrzymali na dcinku autostrady A4 w rejonie węzła Bochnia 15-latka pochodzenie romskiego, który porwał spod bloku w Andrychowie 12-letnia dziewczynkę również  narodowości romskiej.Nieletni nie posiadał również prawa jazdy, ani żadnych innych dokumentów- poinformował Sebstian Gleń z małopolskiej policji.

Całe zdarzenie miało miejsce 19 kwietnia w Andrychowie. Funkcjonariusze zostali poinformowani  o „porwaniu” 12-letniej dziewczynki narodowości romskiej z jednej z ulic w Andrychowie. Jak ustalili policjanci, dziewczynka odjechała spod bloku samochodem na angielskich numerach rejestracyjnych.

Natychmiastowe działania policji ustaliły , że andrychowianka od jakiegoś czasu korespondowała z mężczyzną z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego (również narodowości romskiej). W celu zatrzymania sprawcy przestępstwa uruchomione zostały punkty blokadowe i powiadomione służby graniczne. W działania zaangażowanych zostało łącznie około 100 funkcjonariuszy, z Wadowic, Tarnowa i Krakowa.

W wyniku podjętych działań, w tym obserwacji odcinka autostrady A4 w rejonie węzła Bochnia, jeden z patroli tarnowskiej drogówki, 1,5 godziny po zgłoszeniu, zatrzymał podejrzany samochód na terenie węzła autostradowego w Brzesku. Za jego kierownicą siedział 15-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. W pojeździe znajdowała się też zaginiona 12-latka. 15-latek rzecz jasna nie posiadał prawa jazdy, ani żadnych innych dokumentów.

15-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka w Krakowie, obecnie jest do dyspozycji Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 12-latka, cała i zdrowa, wróciła pod opiekę  rodziców.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jakiś czas temu nastolatkowie poznali się w Internecie i od tego czasu utrzymywali ze sobą kontakt, a w dniu rzekomego porwania umówili się.  W tym celu nastolatek, bez wiedzy dorosłych, zabrał samochód wujka i postanowił zabrać do siebie 12-latkę.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *