Pożar w Filharmonii Krakowskiej [AKTUALIZACJA]

Podziel się:

Akcja strażaków w Filharmonii Krakowskiej. Fot. Marek Wawrzyszko, iln24.pl

 Kraków: Akcja straży pożarnej w Filharmonii, w budynku doszło do pożaru. W związku z akcją tramwaje przez około 2 godziny nie kursowały ulicą Zwierzyniecką.

Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, policję a także funkcjonariuszy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Teren tuż przed budynkiem był zamknięty dla przechodniów.

Jak powiedział jeden z policjantów naszemu dziennikarzowi, służby otrzymały informacje o pożarze.

W związku z akcją, ulica Zwierzyniecka została zablokowana dla ruchu szynowego, tramwaje nie kursowały do Salwatoru. Linie nr 1, 2 oraz 70 zostały skierowane do Cichego Kącika. Spod Filharmonii uruchomiono zastępczą komunikację autobusową do pętli Salwator.

AKTUALIZACJA

Krakowski oddział Państwowej Straży Pożarnej potwierdził informacje, że w budynku Filharmonii Krakowskiej doszło do pożaru. Ogień występował koło komina wentylacyjnego. Na miejscu interweniowało 11 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych.

O godzinie 19:43 krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało na Facebooku o przywróceniu ruchu tramwajowego do Salwatoru.

(Facebook, mat.włas., PSPK)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *