Przed Policją schował się w kartonie…miał odbyć kare pozbawienia wolności

Podziel się:

fot.Policja 

Pomysłowość osób ukrywających się przed organami ścigania nie ma ograniczeń. Do takiego zachowania można zaliczyć przypadek 30-latka z Lidzbarka Warmińskiego. Poszukiwany do odbycia kary, aby uniknąć zatrzymania, schował się przed policjantami w kartonie znajdującym się w korytarzu piwnicy.

Do opisanej sytuacji doszło w sobotę (24.08.19) w godzinach popołudniowych. Policjanci prewencji uzyskali informację, że poszukiwany do odbycia kary ma przebywać na w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mężczyzna od ponad miesiąca ukrywał się przed organami ścigania i dobrowolnie nie stawił się do zakładu karnego.

Policjanci sprawdzając prawdopodobne miejsca przebywania 30-latka, zapukali do drzwi wskazanego mieszkania znajomej poszukiwanego. Kobieta stwierdziła, że poszukiwanego nie ma, że właśnie niedawno wyszedł do miasta załatwić jakieś sprawy. Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom i zaczęli sami szukać. Po chwili znaleźli go, próbującego się ukryć w dużym kartonie stojącym w korytarzu piwnicy.

Zatrzymany 30-latek był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez lidzbarski sąd. Musi „rozliczyć się” z wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo kradzieży z włamaniem, którego dopuścił się na terenie powiatu lidzbarskiego. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i dwa miesiące.

fot.Policja

(PWM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.