Puchar Świata w taekwondo Polish Open – Warsaw Cup 2018

Podziel się:

Turniej Polish Open Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim odbędzie się na warszawskiej hali COS Torwar, w dniach 15-16 września. Walki będą rozgrywane na 10 matach.  W tym roku również nie zabraknie towarzyszącemu turniejowi pikniku taekwondo, który jest okazją dla warszawiaków do czynnego zapoznania się z dyscypliną.

Taekwondo olimpijskie jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportową, która zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Od tego czasu w szybkim tempie powiększa się grono uprawiających je zawodników oraz kibiców na całym świecie. Ostatnie lata są szczególnie ważne dla polskiego taekwondo. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio Polskę reprezentowało dwóch zawodników: Karol Robak (-67 kg) i Piotr Paziński (-80 kg), który zdobył wówczas, najwyższe w historii naszej dyscypliny piąte miejsce. Obecnie polscy reprezentanci odnoszą liczne sukcesy na imprezach rangi mistrzowskiej we wszystkich kategoriach wiekowych. Warto tutaj wspomnieć o zdobytym ostatnio pierwszym tytule Mistrzyni Europy (Aleksandra Kowalczuk, Mistrzostwa Europy Seniorów, Kazań 2018). Na uwagę zasługuje też fakt, że troje zawodników i dwóch trenerów warszawskiego taekwondo otrzymuje stypendium olimpijskie m.st Warszawy, a zawodniczka AZS AWF Warszawa Patrycja Adamkiewicz zwyciężyła w plebiscycie Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 2017. Czwórka naszych zawodników jest także beneficjentami ministerialnego programu „100” .

Polish Open – Warsaw Cup to turniej, który z lokalnego warszawskiego wydarzenia stał się od 2015 roku turniejem o randze Pucharu Świata. W bieżącym roku weźmie w nim udział ponad 1100 zawodników z 45 krajów. Najbliższy Polish Open – Warsaw Cup to sprawdzian przed nadchodzącymi jesienią Youth Olympic Games w Buenos Aires, Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy oraz światowym cyklem zawodów Grand Prix. Spodziewamy się obecności olimpijczyków i medalistów Mistrzostw Europy i Świata.

Warto także poinformować, że patronat nad zawodami objął Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, PKOL, Ambasador Republiki Korei w Polsce. Patronaty medialne: TVP Sport, TVP Warszawa oraz Polskie Radio 4.

Harmonogram Taekwondo Olimpijskie Puchar Świata:

Sobota 15.09.2018 r.:
– Eliminacje 8:30

Otwarcie zawodów / Finały – 15:00

Niedziela 16.09.2018 r.:
– Eliminacje 8:30

Półfinał / Finały 18:00

Sobota z taekwondo 15.09.2018r. od godziny 13:00 do 18:00:

– Miasteczko taekwondo
– Próby sprawnościowe
– Próby techniczne
– Centrum Kultury Koreańskiej
– Otwarty trening dla dzieci z Olimpijczykiem o godz. 13:30 i 15:30

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.