Rekordowe kolejki na granicach. Rząd organizuje prowiant i wodę

Podziel się:

fot.GDKiA

Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji zobligował wojewodów regionów przygranicznych do zorganizowania pomocy dla osób oczekujących na przekroczenie granicy poinformowało MSWiA.

Jak czytamy w komunikacie prasowym PAP w rejon punktów kontroli granicznej dostarczane są prowiant i woda. W zależności od województwa w rozdawanie produktów zaangażowana jest Straż Graniczna, Policja, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozstawiane są również przenośne toalety. Wojewodowie współpracują z samorządami z miast przygranicznych.

Żeby usprawnić dostarczanie prowiantu i wody podróżnym prowadzona jest współpraca ze stroną niemiecką. Z inicjatywy wojewody dolnośląskiego w pomoc podróżnym włączył się również powiat Görlitz przekazano w komunikacie.

Już wczoraj podróżnym oczekującym na wjazd do Polski przed Jędrzychowicami i Świeckiem pracownicy Orlen Deutschland na prośbę MSWiA rozdawali kanapki, wodę, napoje energetyczne i batony. Natomiast dziś w akcję pomocy włączyły się stacje Orlenu zlokalizowane po stronie polskiej, które w miarę możliwości również przekazują żywność i napoje -dodano.

We wtorek resort MSWiA podjął decyzję o otwarciu kolejnych przejść granicznych i zmianie charakteru kilku już działających. Granicę z Czechami można przekroczyć na trzech nowych przejściach, a granicę z Litwą na dodatkowym przejściu w Ogrodnikach. Na czterech przejściach drogowych z Niemcami rozszerzony został zakres ruchu.

(MSWiA, PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.