„Republika Dzieci” – najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego (ZWIASTUN)

Podziel się:

fot.Aleksandra Michael

„Republika Dzieci” to baśniowa, pełna niezwykłych przygód filmowa podróż w gwiazdorskiej obsadzie – kino dla całej rodziny z niezwykłą scenografią i ważnym przesłaniem. W rolach głównych plejada cenionych aktorów: Andrzej Grabowski, Grzegorz Damięcki, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Łukasz Simlat, Wojciech Mecwaldowski, Wojciech Solarz, Grażyna Błęcka-Kolska, Karolina Rzepa oraz Krzysztof Globisz. Film według scenariusza i w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, wejdzie do kin 30 lipca.

Z obrazów Jacka Malczewskiego ucieka gromada namalowanych przez mistrza postaci. Fauny, chimery, utopce, rusałki i inne fantastyczne istoty spod pędzla znanego malarza, przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami. W jej pobliżu ma ruszyć niebawem wielka elektrownia, której uruchomienie spowoduje zalanie tysięcy hektarów ziemi wokół.

Z domu dziecka w miasteczku przeznaczonym do zalania, wyrusza druga grupa bohaterów – to dzieci niepogodzone z decyzjami dorosłych, którzy chcą rozdzielić je na zawsze. Tobiasz, który z obrazu Malczewskiego trafia do współczesności, postanawia przyłączyć się do nich i staje na czele grupy. Śladem chłopca podąża Rafał, jego anioł stróż. Mieszkańcy Mszarów muszą sobie poradzić z nieoczekiwaną wizytą młodych gości. Czy pomogą im stworzyć wymarzoną przez nich Republikę Dzieci?

(tvp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.