Ronaldo rzuca Messiemu wyzwanie, by udowodnić, że jest w innej lidze.

Podziel się:

fot.youtube

Milan – Cristiano Ronaldo zaapelował do dawnego rywala Lionela Messiego, aby był bardziej podobny do niego i przekroczył swoje granice, rzucając wyzwanie sobie w innej lidze niż Hiszpania.“Chciałbym, żeby pewnego dnia przyjechał do Włoch, mam nadzieję, że przyjmie wyzwanie tak jak ja, ale jeśli jest szczęśliwy, to szanuję to” – powiedział w poniedziałek włoski dziennikarz Ronaldo

 

Zapytany, czy tęsknił za 31-letnim Argentyńczykiem, który spędził całą swoją starszą karierę w Barcelonie, Ronaldo odpowiedział: “Nie, może to na tęskni za mną …

“Grałem w Anglii, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii i dla mojej drużyny narodowej, podczas gdy on wciąż jest w Hiszpanii.”Może potrzebuje mnie więcej … Dla mnie życie jest wyzwaniem, lubię to i lubię uszczęśliwiać ludzi.”On jest fantastycznym graczem i dobrym facetem, ale niczego tu nie brakuje, to jest moje nowe życie i jestem szczęśliwy.”Opuściłem swoją strefę komfortu i podjąłem to wyzwanie w Turynie, wszystko poszło dobrze, udowodniłem, że wciąż jestem niesamowitym graczem” – powiedział Ronaldo.

Ronaldo dołączył do Juventusu za 100 milionów euro zeszłego lata, gdy giganci z Turynu ubiegają się o zdobycie trofeum Ligi Mistrzów po dwóch zdobywcach drugiego miejsca w ciągu ostatnich czterech sezonów

Aby zaznaczyć swoje 150 dni we Włoszech, wygłosił w poniedziałek wywiady w trzech wiodących dziennikach sportowych: La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport i Tuttosport.

“Miałem różne opcje, nie powiem, ale ja je miałem, Juventus to solidny klub, ma długą historię”, powiedział o swojej decyzji.”Znałem atmosferę na stadionie, grałem kilka razy we Włoszech, lubię miasto, ludzi i klub, wiedziałem, że to może zadziałać.
“Nie mogłem być w 100% pewny, że dołączę do najlepszego klubu na świecie, po dziewięciu latach spędzonych w Realu trudno było porównywać.”Teraz jestem w 100% pewien, że była to właściwa opcja.Nie obsesja.Ronaldo strzelił w tym sezonie 11 goli, co dało jego karierze 584 punktów.

Kończąc drugie miejsce w Ballon d’Or głosując na Modric, powiedział Ronaldo, po prostu motywuje go jeszcze bardziej.

“Oczywiście jestem rozczarowany, ale życie toczy się dalej i będę nadal ciężko pracował” – powiedział 33-latek.

“Na boisku zrobiłem wszystko, aby wygrać Ballon d’Or, liczby nie kłamią, ale jestem nie mniej szczęśliwy, jeśli nie wygrywam, mam wspaniałych przyjaciół i rodzinę, gram w jednym z najlepszych kluby.

“Gratuluję Modricowi, który zdobył nagrodę, ale w przyszłym roku znów się spotkamy i zrobię wszystko, aby ponownie wygrać nagrodę.

“Czy myślisz, że wracam do domu i płaczę?”

Juventus zagrał Young Boys w finałowym meczu grupowym Ligi Mistrzów w Szwajcarii w środę, mając już zarezerwowane miejsce w rundach pucharowych.

A Ronaldo ma nadzieję, że jego doświadczenie zdobycia pucharu pięć razy może służyć jego nowej drużynie.

“Liga Mistrzów nie może być obsesją, trzeba myśleć o tym spokojnie” – ostrzegł.

“Tak, wszyscy tego chcemy, ale musimy się tam dostać krok po kroku.

“Spójrzcie na mecz z Manchesterem United (porażka 2: 1), gdyby to był ćwierćfinał, który byśmy wygrali, trzeba trochę szczęścia”.

(pras.)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.