Ryoyu Kobayashi zwycięzcą 67 Turnieju Czterech Skoczni . Kubacki drugi w Bischofshofen ,czwarty w klasyfikacji generalnej !

Ryoyu Kobayashi fot.Sport Press

Fenomenalne emocje podczas ostatniego konkursu 67 Turnieju Czterech Skoczni w  Bischofshofen .Ryoyu Kobayashi jako trzeci skoczek przechodzi do historii wygrywając wszystkie cztery konkursy! Dawid Kubacki w Bischofshofen staje na drugim miejscu podium , a w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce tracąc zaledwie 3,3 pkt do trzeciego miejsca podium 67 Turnieju Czterech Skoczni.

Tak jak rok temu triumfował Kamil Stoch , teraz genialnie zrobił to Ryoyu Kobayashi który znokautował rywali wygrywając wszystko co było możliwe. Kobayashi, po Kazuyoshi Funaki który triumfował w sezonie (1997/98) Ryoyu Kobayashi to drugi japoński zwycięzca Tour. W klasyfikacji generalnej zdobył 1,098.0 punktów, wyprzedzając Eisenbichlera (1035.1) i Leyhe (1014.1)

Nas cieszy fenomenalna postawa Dawida Kubackiego, który juz w kwalifikacjach ustanowił nowy rekord skoczni w  Bischofshofen skacząc na odległość 145 m. W pierwszej serii Dawid oddał najdłuższy skok w całym konkursie lądujac na 138 m który dawał mu drugie miejsce tracą jedynie 0,2 pkt do Markusa Eisenbichlera. Ostatecznie w drugim skoku na odległość 130 m zajął wyśmienite drugie miejsce , za zwycięzcą Turnieju Ryoyu Kobayashim. Ostatecznie cały turniej Dawid Kubacki przegrał zaledwie o 3,3 pkt ze Stephanem Leyhe.

Pierwszy w finale z Polaków skakał Piotr Żyła. Skok Piotrka nie zachwycił – 127 metrów równało się 13. miejscu. Później skakał Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował jeszcze bliżej – 123,5 m. O podium konkursu i w całym cyklu mógł zapomnieć.Ostatecznie  zajął 12. lokatę.