„Szlachetna Paczka” prezenty od Pary Prezydenckiej

Podziel się:

fot.Krzysztof Sitkowski /KPRP

Para Prezydencka przekazała wolontariuszom Stowarzyszenia WIOSNA prezenty przygotowane specjalnie dla rodziny, w której mama samotnie wychowuje czwórkę dzieci oraz opiekuje się 82-letnią babcią. Prezydent z Małżonką już po raz czwarty uczestniczą w projekcie „Szlachetna Paczka”.

– To, co wraz z mężem uważamy za najpiękniejsze w akcji „Szlachetna Paczka”, to jej wspólnotowy charakter – powiedziała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na spotkaniu z pracownikami i wolontariuszami projektu. Wyjaśniła, że jest to idea, która łączy Polaków – tych w kraju, a także za granicą.

– Z jednej strony „Szlachetna Paczka” realizuje misję zachęcania ludzi do pomagania innym, do zauważania drugiego człowieka, a przez to – stawania się lepszym i potrzebnym. Z drugiej strony, dzięki „Szlachetnej Paczce”, osoby, które naprawdę potrzebują tego wsparcia, otrzymują indywidualną, konkretną pomoc. Nade wszystko jednak otrzymują sygnał, że nie są sami, a przez to – mam nadzieję – również impuls do zmiany na lepsze – podkreślała Pierwsza Dama.

 

Prezydent przypomniał zaś, że tegoroczna edycja „Szlachetnej Paczki” ukierunkowana jest przede wszystkim na wsparcie dla seniorów.

Tegoroczna edycja projektu rozpoczęła się 17 listopada. Aby pomóc, darczyńca wybiera rodzinę z bazy na stronie „Paczki”, następnie wspólnie z rodziną lub znajomymi przygotowuje dla niej pomoc dopasowaną do jej potrzeb. Szczegóły: www.szlachetnapaczka.pl

(KP.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.