Titanic Survey Expedition zorganizuje w 2019 r wyprawę do wraku Titanica. Koszt wyparwy może zawrócic w głowie.

Podziel się:

fot.org

Minęło 106 lat od zatonięcia Titanica, ciekawość która ciągle potęguje u niejednego nurka, pasjonata historii i wszystkich którzy żądni są zobaczyć zatopiony statek , lecz nie będzie to tania wyprawa !

Podczas dziewiczego rejsu na pokładzie, nazwanego niezatapialnym, statku było około 2200 osób – pasażerów i załogi. Zginęło 1500 osób i choć nie była to największa katastrofa na morzu, media wykreowały ją na najbardziej znaną. Na Titanicu było kilkunastów pasażerów z Polski.

Warunki które trzeba spełnić aby wybrać się w niezapomnianą podróż to ukończone 18 lat,ważny paszport ,oraz wykazać „podstawową równowagę i sprawność” oraz przejść jednodniowe szkolenie.

90 minut będzie trwało dotarcie do wraku, gdzie nastepnie spędzimy około trzech godzin eksplorując wrak, koncentrując się głównie na dziobie, najbardziej imponującej części wraku ,ale i innych częściach zatopionego słynnego Titanica.

Cena jaką bedziemy musieli wydać , aby wybrać się do warku Titanica wyceniana jest na 105 tysięcy dolarów od osoby, czyli ok. 370 tys. złotych za osobę!

Organizatorzy zastrzegają sobie jednak, iż widoki jakie zastaniemy, mogą być różne ,zależne od lokalnych  warunków wraku.

 

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.