Trzyleni chłopiec za kierownicą .Wjechał w sklep

Podziel się:

fot.Policja

Policja w Namysłowie wyjaśnia okoliczności uszkodzenia witryny sklepowej. Trzyletni chłopczyk wykorzystując chwilę nieuwagi opiekunów, uruchomił samochód i uderzył w elewację marketu. 

Po godzinie 13, namysłowscy policjanci zostali skierowani w rejon galerii handlowej, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili na miejscu, 3-letni chłopiec wykorzystując nieuwagę opiekunów, przesiadł się na miejsce kierowcy i poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce uruchomił silnik. Pojazd automatycznie ruszył i uderzył w witrynę sklepową. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, uszkodzeniu uległa elewacja sklepu i samochód marki ford.

Podczas wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że ojciec dziecka zaraz po zaparkowaniu pojazdu, zostawił syna pod opieką wujka a sam udał się po zakupy. 29-latek przyznał się, że przywiózł rodzinę do Namysłowa, mimo iż nie posiada prawa jazdy. Teraz sprawa trafi do sądu w Kluczborku, gdzie będą wyjaśniane wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, aby w gorączce przygotowań do sylwestrowej nocy pamiętać o bezpieczeństwie i nie zapominać o najmłodszych. Chwila beztroskiej zabawy, bez nadzoru opiekunów, może doprowadzić do nieszczęśliwych zdarzeń. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

(KPP Namysłow)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.