UEFA odwołała wszystkie czerwcowe mecze reprezentacji

Podziel się:

fot.Pixabay

Po spotkaniu na konferencji wideo z sekretarzami generalnymi wszystkich 55 federacji członkowskich UEFA i zaleceniami grup roboczych utworzonych 17 marca Komitet Wykonawczy UEFA podjął szereg decyzji -poinformowała UEFA w komunikacie prasowym.

Informacje UEFA dotyczące rozgrywek:

 • Wszystkie mecze reprezentacji kobiet i mężczyzn, które mają zostać rozegrane w czerwcu 2020 r., Są przełożone do odwołania. Obejmuje to mecze play-off dla UEFA EURO 2020 i mecze kwalifikacyjne do UEFA EURO 2021 kobiet
 • Wszystkie pozostałe mecze rozgrywek UEFA, w tym scentralizowane międzynarodowe mecze towarzyskie, pozostają przełożone do odwołania.
 • Zawody drużyn narodowych młodzieży:
  (i) turniej finałowy mistrzostw Europy U-17 zaplanowany na maj 2020 r. Został odwołany;
  (ii) turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA do lat 19 kobiet zaplanowany na lipiec 2020 r. został odwołany;
  (iii) turniej finałowy Mistrzostw Europy UEFA do lat 17 kobiet zaplanowany na maj 2020 r. zostanie przełożony do odwołania (ponieważ jest to konkurs kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Kobiet FIFA U-17);
  (iv) turniej finałowy Mistrzostw Europy UEFA do lat 19 zaplanowany na lipiec 2020 r. zostanie przełożony do odwołania (ponieważ jest to konkurs kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata FIFA U-20)
 • Finały Ligi Mistrzów UEFA zaplanowane na kwiecień 2020 r. Zostały przełożone do odwołania.
 • Terminy związane ze wszystkimi rozgrywkami klubowymi UEFA 2020/21 są przesunięte do odwołania, w szczególności w odniesieniu do procesu przyjmowania i rejestracji zawodników. UEFA wyznaczy nowe terminy we właściwym czasie.

W kwestiach dotyczących licencjonowania klubów i finansowego fair play:

Komitet Wykonawczy potwierdził swoje pełne zaangażowanie w licencjonowanie klubów i Financial Fair Play i zgodził się, że obecne wyjątkowe okoliczności wymagają pewnych szczególnych interwencji w celu ułatwienia pracy stowarzyszeń członkowskich i klubów.

Popiera propozycję, aby dać stowarzyszeniom członkowskim więcej czasu na dokończenie procesu licencjonowania klubu, dopóki proces przyjmowania klubów UEFA na następny sezon nie zostanie ponownie zdefiniowany.

W wyniku rosnącej niepewności wywołanej trwającymi nadzwyczajnymi wydarzeniami Komitet Wykonawczy postanowił również zawiesić przepisy dotyczące licencjonowania klubów, które dotyczą przygotowania i oceny przyszłych informacji finansowych klubów. Niniejsza decyzja dotyczy wyłącznie udziału w rozgrywkach klubowych UEFA 2020/21.

(uefa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *