Ukradli i rozbili samochody dla zabawy..

Podziel się:

fot.KPP Oświęcim

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach  zatrzymali dwóch 19 – letnich mieszkańców Kęt. Nastolatkowie są podejrzani o krótkotrwałe użycie i uszkodzenie dwóch pojazdów oraz  kradzież elektronarzędzi poinformował rzecznik prasowy małopolskiej Policji mł. insp. Sebastian Gleń

Sprawcy z terenu parkingu przy ulicy Kościuszki w Kętach skradli autolawetę marki Ford Transit, którą następnie uderzyli w ogrodzenie jednej z posesji w Nowej Wsi. Z kolei z terenu jednej z posesji w Nowej Wsi skradli samochód marki Ford S-Max, który porzucili na terenie Kęt, również w stanie uszkodzonym. Forda miał urwane koło – prawdopodobnie po wjeździe w krawężnik.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci natrafili na dowody wskazujące, że z kradzieżą pojazdów, a następnie ich uszkodzeniem mają związek  dwaj 19 – letni mieszkańcy Kęt

Skradli pojazdy dla zabawy

Kryminalni zapukali do mieszkań podejrzanych, jak się okazało obaj nastolatkowie mieli widoczne obrażenia ciała (urazy rąk i nóg), których doznali podczas uderzenie lawetą w ogrodzenie posesji w Nowej Wsi. 

Ponadto w  trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze odnaleźli elektronarzędzia, które zostały skradzione  z jednego z pojazdów.  Zatrzymani  trafili do komisariatu, gdzie zostały im przedstawione zarzuty któtkotrwałego użycia pojazdów, uszkodzenia mienia oraz kradzieży elektronarzędzi.

Policjanci ustalili również, że nastolatkowie skradli pojazdy, aby sobie pojeździć  „dla zabawy”, w trakcie której rozbili samochody. 

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności po 5 lat. Aktualnie policjanci weryfikują czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi. 

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *