„Underdog” z Nagrodą Publiczności na 38. Festiwalu Młodzi i Film

Podziel się:

fot.P.Pędziszewski

„Underdog” otrzymał Nagrodę Publiczności na zakończonym właśnie 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Film o MMA już po pierwszych pokazach zbierał znakomite opinie zarówno widzów, jak i recenzentów, co tylko potwierdzili widzowie koszalińskiego festiwalu, a także ogromne zainteresowanie „Underdogiem” na DVD w sieci salonów Empik.
Widzowie 38. Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie przyznawali punkty filmom wybranym spośród dziesięciu tytułów konkursowych. Ich zdaniem najlepszy był właśnie „Underdog” w reżyserii debiutującego Macieja Kawulskiego oraz wyprodukowany przez Ekipę – Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, również debiutantów. Dziękując, producent Tomasz Mandes podkreślił: „To najważniejsza nagroda, bo filmy robimy właśnie dla widzów i bardzo się cieszę, że ta praca została doceniona”. Reżyser Maciej Kawulski dodał, że jego zdaniem ta nagroda to korona, którą otrzymali twórcy filmu.

Dodatkowo film „Underdog”, który kinową premierę miał 11 stycznia i od 4 tygodni jest już dostępny na DVD, znalazł się na 3 miejscu wśród 10 najlepiej sprzedających się bestsellerów sieci sprzedaży Empik.
Już 15 sierpnia do kin trafi kolejna produkcja Ekipy, dystrybuowana przez Next Film komedia kryminalna „Na bank się uda”.
„Underdog” to historia upadku i powrotu na szczyt zawodnika MMA. A także pełna realistycznych scen akcji opowieść o słabościach i sile człowieka. Zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość. O walce z przeciwnościami losu i podnoszeniu się po upadku.
Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Chalidow) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.
MMA, czyli mieszane sztuki walki, to sport, w którym zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika. To sport, który budzi emocje i kontrowersje, a jednak w Polsce ma ogromną rzeszę fanów. Każda gala gromadzi tysiące ludzi, transmisje oglądają miliony widzów! W filmie będzie można zobaczyć ten świat, tak jak widzą go zawodnicy.
W fabule filmu oprócz Eryka Lubosa i Mameda Chalidowa pojawi się gwiazdorska obsada: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek.
Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie.
(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *