Urbanator Days w Poznaniu. Jazzman Michał Urbaniak z jubileuszem

Podziel się:

fot.Łukasz Szeląg

To już 15 lat odkąd jazzman Michał Urbaniak zainicjował wyjątkowe w swej formule wydarzenie muzyczne Urbanator Days, łączące amatorów, miłośników muzykowania z gwiazdami światowego kalibru.

Odkąd sięgam pamięcią, zawsze byłem wszystkiego ciekaw, uwielbiałem poszukiwać i odkrywać – nowe brzmienia, rytmy, młode, nikomu nieznane talenty. Myślę, że to między innymi z tej potrzeby zrodziła się idea Urbanator Days – mówi Michał Urbaniak i wspomina swoją współpracę ze Steve’em Jordanem, który po śmierci Charliego Wattsa na stałe dołączył do The Rolling StonesBędąc w Nowym Jorku szukałem muzyków i to właśnie wtedy zaprosiłem nastoletniego wówczas chłopaka obdarzonego niezwykłym talentem, by dołączył do mojego zespołu. Wspólnie nagraliśmy dwa albumy i koncertowaliśmy z takimi wspaniałymi artystami jak: Kenny Kirkland, Marcus Miller, czy Mike Stern – dodaje muzyk.

Jubileuszowa, XV edycja, Urbanator Days odbędzie się w dniach 24-25 września w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14. W niedzielę 25 września o godzinie 19.00 odbędzie koncert Urbanatora, a dzień wcześniej o godzinie 11.00 URBANATOR DAYS – zaprosi na warsztaty. W wydarzeniu udział wezmą wyjątkowi goście,m.in.: Frank Parker (drums), Reggie Washington (bassist), Mario Forte (jazz violin&sound painting), Irene Blackman (vocal), Michał Wróblewski (keyboards), Stellarnotes (looper) oraz gość specjalny od lat związany z poznańską sceną hip-hopową – donGURALesko.

(mat.pras org)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.