Uroczyste przekazanie hybrydowych radiowozów dla krakowskiej Policji

Podziel się:

fot.Policja

Dzisiaj (17 grudnia br.) na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie 21 radiowozów, w tym 20 o napędzie hybrydowym.  Zakup samochodów był współfinansowany przez Urząd Miasta Krakowa.  Kluczyki do nowoczesnych radiowozów odebrał insp. Rafał Leśniak, Komendant Miejski Policji w Krakowie. Hybrydowe Toyoty Auris pomogą funkcjonariuszom prewencji w patrolowaniu ulic miasta, a także będą wykorzystywane przez policjantów ruchu drogowego. Natomiast nieoznakowany furgon m-ki Ford zasilił flotę Wydziału Techniki Kryminalistycznej.

Wartość samochodów sięgnęła kwoty prawie 2 milionów złotych (każdy samochód hybrydowy  jest wart 95 tysiące złotych, a furgon dla techników kryminalistyki 50 tysięcy złotych).

Połowę całkowitej kwoty zakupu radiowozów pokrył Urząd Miasta Krakowa, a druga połowa pochodzi  z  Programu Modernizacji Policji.

Samochody są nowoczesne i ekologiczne. Każdą z toyot napędza silnik hybrydowy o pojemności  1, 8 litra i mocy 136 koni mechanicznych. Pojazdy charakteryzują się też niską emisją  dwutlenku węgla. Przy niewielkich prędkościach auta napędza silnik elektryczny – cichy i przyjazny dla środowiska. To niezwykle ważne w Krakowie, który zmaga się z problemem dużego zanieczyszczenia powietrza.

– Dziękuję Panu Prezydentowi za zrozumienie naszych potrzeb. To kolejny rok, kiedy mam przyjemność przyjąć  samochody zakupione dzięki finansowemu wsparciu samorządu. 21 samochodów, które będą przekazane dla policjantów do patrolowania miasta Krakowa to poprawa wizerunku Policji, ale przede wszystkim to skuteczność. Skuteczność tych policjantów, którzy mają nowy  sprzęt i mogą dojechać na miejsce zdarzenia bardzo szybko – powiedział insp. Rafał Leśniak, Komendant Miejski Policji w Krakowie.

Prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, w swoim przemówieniu podkreślił, że  „do dbania o bezpieczeństwo tak wielkiego miasta potrzebna jest współpraca z Policją i zabezpieczenie Policji odpowiedniego sprzętu. Dodał, iż „samorząd przywiązuje dużą wagę do tego, aby wspólnie z Policją odpowiednio zabezpieczyć bezpieczeństwo miasta.” Prezydent zwrócił także uwagę, że samochody są ciche, nowoczesne i przyjazne środowisku, co jest  niezmiernie ważne w walce ze smogiem.

To nie ostatni w tym roku zakup sprzętu dla krakowskiej Policji współfinansowany z samorządowego budżetu. W najbliższych tygodniach komisariaty otrzymają 11 nowych samochodów zakupionych  przez rady i zarządy dzielnic.

fot.Policja

fot.Policja

fot.Policja 

(KWP.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.