Narkotyki ukryte w implantach piersi i zyski w tonach dolarów. “Największe śledztwa CBŚP” w Super Polsat

Podziel się:

fot.CBŚP

Na nasz kontynent z samej tylko Ameryki Południowej przemycane są tak ogromne ilości narkotyków, że problemem dla przestępców stają się tony pieniędzy z ich sprzedaży, jakie czekają na przerzut z Europy. „Tam się pieniędzy nie liczy – tam się pieniądze waży. Milion dolarów w banknotach 50 dolarowych to jest jakieś 20 kg, a 10 kilo – jak będą dolarówki w setkach” – wylicza „Archie”, oficer operacyjny CBŚP od 23 lat zajmujący się walką z przestępczością narkotykową. „Myślę, że obecnie nie ma większego zagrożenia dla społeczeństwa niż narkotyki, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby młode” – mówi w programie podinspektor Michał Aleksandrowicz, Naczelnik Wydziału do spraw Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP. To nie tylko wyniszczające uzależnienie ale niebezpieczne dla życia działanie samych narkotyków, jak i dodawanych do nich substancji, nad którymi nie ma żadnej kontroli. Dowiemy się, co narkotyki mogą zrobić z ludzkim organizmem, jak są produkowane i doprawiane przez wytwórców i pośredników, jak trafiają do obiegu i jak wygląda narkotykowa mapa świata oraz przemyt do Polski i nie tylko.

“Największe śledztwa CBŚP” w Super Polsat

Narkotyki przemycane w postaci palet czy walizek zrobionych z plastiku wymieszanego z kokainą, którą później można wyekstrahować, to tylko niektóre pomysły, do jakich uciekają się przestępcy.  Jedną z najnowszych metod przemytników jest przewożenie narkotyków w… implantach.  Rekordzistka, która wpadła na lotnisku, miała ukryte w biuście 3 kg narkotyków! O coraz bardziej wymyślnych sposobach przemytu, jakie zaskoczyły nawet policjantów z długoletnim doświadczeniem, a także o funkcjonowaniu i losach tzw. „mułów” czyli narkotykowych kurierów oraz o działaniach i tropach, dzięki którym powiodły się głośne akcje CBŚP, opowiedzą biorący w nich udział funkcjonariusze z pierwszej linii walki z narkoprzemytem, m.in.  oficerowie operacyjni „Ricardo”, „Gebels” i “Kazek”.

Poznamy m.in. kulisy operacji, w której udaremniono dostawę kokainy ukrytej w dwóch tonach węglanu wapnia transportowanego drogą morską czy śledztwa w sprawie przemytu narkotyków w pulpie ananasowej, a także „Trojan Shield” – jednej z największych operacji w jakiej uczestniczyło CBŚP,  zainicjowanej przez FBI i Australijską Policję Federalną, a zwieńczonej spektakularnym sukcesem.

W szóstym odcinku cyklu dokumentalnego „Największe Śledztwa CBŚP” poświęconym narkoprzemytowi – emisja w czwartek, 15 lutego o 21:00 w Super Polsat – występują funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy na co dzień walczą z tym procederem.

 

(źródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.