Wakacje i nie tylko? Pomożemy wyszukać idealne gospodarstwo w Południowym Tyrolu!

Podziel się:

fot.org

Sposobów na spędzenie wolnego czasu w Południowym Tyrolu jest nieskończenie wiele, ponieważ każdy ma swoje własne wyobrażenie na temat wymarzonych wakacji. Górskie wyprawy, kosztowanie lokalnych win, warsztaty kulinarne, masaże czy błogie lenistwo w strefie SPA, a może nawet praca na roli?

Aby ułatwić zaplanowanie wymarzonych wakacji, stowarzyszenie zrzeszające gospodarstwa agroturystyczne pod szyldem Czerwonego Koguta (z niem. „Roter Hahn”) oferuje na swojej stronie www.roterhahn.pl filtry, dzięki którym użytkownicy w szybki i łatwy sposób znajdą wymarzone miejsce na spędzenie urlopu.

Urlop szyty na miarę

W trosce o jak najtrafniejszy wybór podróżujących, na stronie roterhahn.pl istnieje możliwość wyszukiwania obiektów pod kątem wielu różnych udogodnień czy atrakcji jakie oferują. Wśród wielu kategorii znajdują się m.in.: kuracje ziołowe w ramach metody Sebastiana Kneippa, wieczory kulinarne czy możliwość obserwacji dzikich zwierząt. Także osoby, dla których ważny jest wygląd samego domku, jego wnętrza, mogą  dzięki filtrom na stronie dokonać wstępnego wyboru tak, aby ich pokój był wyposażony np. w drewniane meble,  piec opalany drewnem, zmywarkę czy łóżeczko dziecięce. Poza podstawowymi kryteriami, takimi jak np. wybór rodzaju gospodarstwa (rolno-hodowlane, z uprawą owoców lub z uprawą winorośli), standardu (oceniany w “kwiatkach”, od 1 do 5), ilości sypialni w apartamencie, położenia farmy (poniżej 600 m lub powyżej 1500 m n.p.m.) czy odległości od kąpieliska lub ośrodka narciarskiego, jest jeszcze 35 dodatkowych kryteriów.

Sielskie życie

Przebywając w gospodarstwach południowego Tyrolu nie można nie zasmakować typowego wiejskiego życia. Gospodarstwa Roter Hahn mają różne specjalizacje – turyści mają możliwość wyboru np. takich, które zajmują się  uprawą owoców lub hodowlą zwierząt. Jednak to nie koniec, ponieważ zaawansowane opcje wyszukiwania pomogą znaleźć również farmy ekologiczne oraz takie, które posiadają własne hale, wypożyczalnie rowerów bądź oferują wędrówki z przewodnikami. Dla osób, które lubią aktywnie odpoczywać, gospodarstwa dają możliwość pomocy gospodarzom w ich codziennych obowiązkach, m.in. podczas karmienia zwierząt w stajni czy podczas żniw. Farmy, które specjalizują się w sadownictwie, to doskonały wybór dla tych, którzy pragną poznać uroki wiejskiego życia, począwszy od sianokosów oraz zbierania owoców, przez produkcję domowej marmolady, po lepienie knedli. Po ciężkiej pracy zawsze przychodzi czas na błogie nicnierobienie – goście gospodarstw mogą zrelaksować się na balkonie z widokiem na alpejski krajobraz bądź w orzeźwiającej wodzie basenu lub naturalnej, przydomowej sadzawki.

Urlop w gospodarstwie pozwala zarówno dorosłym, jak i dzieciom spędzić czas na łonie natury oraz w towarzystwie zwierząt. Najmłodsi, którzy na co dzień widzą owoce wyłącznie w sklepach czy na talerzu, będą mogli samodzielnie zebrać świeże maliny i jagody prosto z krzaka.

Wszystkie te atrakcje można znaleźć zaznaczając odpowiednie filtry w wyszukiwaniach zaawansowanych.

Dolomity: więcej niż białe szaleństwo

Dla zapalonych amatorów sportów zimowych, Południowy Tyrol to idealne miejsce na urlop – działa tam niemal 50 ośrodków narciarskich. Znajdują się na terenie kilku włoskich prowincji i oferują możliwość jazdy na nartach czy na snowboardzie w spektakularnej scenerii Dolomitów.

Wakacje w malowniczych, drewnianych gospodarstwach zrzeszonych w organizacji Roter Hahn to świetny sposób na spędzenie zimowego czy też wczesno-wiosennego urlopu. Wymarzone zakwaterowanie dla miłośników białego szaleństwa oferuje aż 98 gospodarstw, które znajdują się w bliskiej odległości od ośrodków narciarskich.

Lista wszystkich gospodarstw wraz z wyszukiwarką jest dostępna pod linkiem: www.roterhahn.pl

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.