Warszawa. Kilkadziesiąt kilo koniny w jednym z bagażów

Podziel się:

fot.KAS

Funkcjonariusze mazowieckiej KAS na Lotnisku Chopina zatrzymali 32 kg mięsa.Towar przekazano do utylizacji, a podróżny zapłacił mandat-poinformowała w czwartek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Podczas kontroli, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego Osobowego w Warszawie ujawnili w bagażach obywatela Kazachstanu niedozwolone w przywozie produkty pochodzenia zwierzęcego.

Podróżny przyleciał do Polski przez Białoruś. Posiadał trzy torby podróżne, z czego dwie wypełnione były wyłącznie towarami odzwierzęcymi. Była to głównie konina oraz niewielkie ilości wołowiny. Łącznie, bagaże pomieściły 32 kg poporcjowanego i zamrożonego mięsa.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie wiedział o zakazie przywozu produktów odzwierzęcych do Unii Europejskiej, a bagaże pakowała mu mama.

Zgodnie z przepisami mięso przekazano do utylizacji, podróżnego ukarano mandatem gotówkowym.

Ze względu na ryzyko wprowadzenia chorób do Unii Europejskiej (UE) obowiązują surowe procedury dotyczące wprowadzania niektórych produktów pochodzenia zwierzęcego do UE. Poza nielicznymi wyjątkami, zakazane jest wwożenie przez   podróżnych do UE produktów mięsnych i mleczarskich

(kas)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.