Wednesday 13 na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival

Podziel się:

fot.pras

Powstanie kapeli Wednesday 13 jest wynikiem wieloletniej fascynacji wizją niezwykle stylowej, a jednocześnie upiornej opowieści rodem z horroru. Amerykańska kapela znana z ekscentrycznych, mrocznych stylizacji i potężnego,  interesującego brzmienia, które łączy horror punk i ciężki metal, zaprezentuje się publiczności Pol’and’Rock Festival.

Kapela powstała w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy wokalisty, który występuje pod pseudonimem Wednesday 13. Muzyk ma na koncie imponującą dyskografię i występy z zespołami takimi jak Murderdolls, Maniac Spider Trash czy Frankenstein Drag Queens from Planet 13 i niezwykle udaną karierę solową. Zespół Wednesday 13 wydał osiem albumów, a najnowsze wydawnictwo kapeli, “Necrophaze”, pojawiło się na rynku w zeszłym roku. 

 
Twórczość kapeli jest zakorzeniona w fascynacji wszystkim, co makabryczne, upiorne i wzbudzające przerażenie. Lider grupy odwołuje się do koszmarów sennych i historii o potworach zarówno tych wymyślonych, jak i prawdziwych. Styl muzyczny zespołu często określa się mianem horror punka, jednak brzmienie Wednesday 13 łączy ze sobą elementy gotyckiego metalu i ciężkiego metalowego grania z inspiracją zaczerpniętą z charakterystycznego dla lat 80 dwudziestego wieku brzmienia syntezatorów. Członkowie kapeli pozostają wierni mrocznej, niezwykle efektownej stylistyce — stawiając na dramatyczny makijaż zestawiony z ekscentrycznymi strojami.
Płyta “Necrophaze” prezentuje wszystko to, co inspiruje i tworzy niepowtarzalne brzmienie i styl Wednesday 13. Twórczość kapeli jest zakorzeniona w fascynacji wszystkim, co makabryczne, upiorne i wzbudzające przerażenie. Lider grupy odwołuje się do koszmarów sennych i historii o potworach zarówno tych wymyślonych, jak i prawdziwych. Styl muzyczny zespołu często określa się mianem horror punka, jednak brzmienie Wednesday 13 łączy ze sobą elementy gotyckiego metalu i ciężkiego metalowego grania z inspiracją zaczerpniętą z charakterystycznego dla lat 80 dwudziestego wieku brzmienia syntezatorów. Członkowie kapeli pozostają wierni mrocznej, niezwykle efektownej stylistyce — stawiając na dramatyczny makijaż zestawiony z ekscentrycznymi strojami.
Występy Wednesday 13 to prawdziwe widowisko, w którym scenografia, makabryczne rekwizyty, upiorne kostiumy i maski towarzyszą piorunującej sile przekazu muzyki kapeli. Pełne napięcia dźwięki, przepełnione opowieściami o przeraźliwych nocnych marach teksty piosenek i muzyczne mistrzostwo członków zespołu stanowią gwarancję tego, że publiczność ma okazję doświadczyć wyjątkowego show, a jednocześnie doskonale się bawić.
(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.