Zatrzymano kolejnych członków grupy przestępczej w związku z nielegalnym hazardem

Podziel się:

fot.KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej i świętokrzyskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), wspólnie z Zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Kielc, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, zatrzymali  kolejnych 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej,która zajmowała się ona nielegalnym hazardem poinformowała Edyta ChabowskaRzecznik prasowy z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

W informacji otrzymanej od KAS czytamy, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku lokalach na terenie woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego. Z ustaleń wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2015 r.

KAS i CBŚP zatrzymały 5 mężczyzn w wieku od 25 do 51 lat. Przeszukano 5 miejsc pobytu podejrzanych, zabezpieczono telefony komórkowe, karty SIM, dokumentację księgowo-finansową, w tym umowy najmu lokali pod automaty.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym. Wobec 3 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *