Lewandowski pobił rekord ligi , Piątek na szczycie ligi włoskiej !

Robert Lewandowski fot.Łukasz Nowak

Po sobotnim wygranym meczu 6:0 Bayernu z Wolsburgiem i dwóch tafieniach Roberta Lewandowskiego Polak został najlepszym obcokrajowcem w historii ze 197 zdobytymi bramkami w Bundeslidze. Znakomita passa Krzysztofa Piątka zrównał się bramkowo z Christiano Ronaldo.

Znakomity weekend Polaków Lewandowski i Piątek stzrelają najwięcej !

Bayern Monachium w sobotę zmierzył się z Wolsburgiem gromiąc przyjezdnych 6: 0 , bawarczycy rywalizują o Mistrzostwo Niemiec z Borusią Dortmund która nie odpuszcza i pokonała na własnym stadionie VFB Stuttgart 3:1 obie drużyny mają po  57 pkt .

Lewandowski zaczął od trafienia w 37 minucie dając prowadzenie 2:0 dla Bayernu. Po przerwie ,,Lewy,, trafił ponownie w 85 minucie po dośrodkowaniu Ribery’ego nasz reprezentant skutecznie trafił głową ustalając wynik meczu na 6:0 dla gospodarzy.

Polak z historycznym sukcesem

Strzelając dwie bramki Wolsburgowi Robert Lewandowski został najlepszym obcokrajowcem w historii bundesligi mając 197 (73 bramki Borussia Dortmund ,123 bramki Bayern Monachium )goli i wyprzedził poprzedniego rekordziste Claudio Pizzaro 40 latni Peruwiańczyk  występuje obecnie w barwach Werderu Brema i nadal konkuruje z naszym napastnikiem o to zaszczytne miano.

Krzyszto Piatek zachwyca włoskie media

Znakomita forma naszych pozostałych zawodników wystepujących w Serie A . Włoskie media wręcz zachwycają się Krzysztofem Piątkiem który dał kolejne zwyciestwo dla Milanu. W wyjazdowym meczu z Chievo drużyna pod wodzą Gennaro Gattuso  wywalczyła kolejne trzy punkty dzięki trafieniu   Krzysztofa Piątka w 57 minucie. który zachwyca swoim snajperskim talentem. Obecnie Milan zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli Serie A .

Bramka Krzysztofa Piatka zrównała go z Christiano Ronaldo i Fabio Quageliarellą wszysscy mają obenie po 19 trafień. Arkadiusz Milik 14 trafień.