26. Pol’and’Rock Festival wzmocnią The Rumjacks i Raz Dwa Trzy.

Podziel się:

The Rumjacks fot.org

W  audycji “Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Skład 26. Pol’and’Rock Festival wzmocnią The Rumjacks i Raz Dwa Trzy.

The Rumjacks wracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata
Australijska kapela powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tym razem The Rumjacks zaprezentują swoją autorską mieszankę celtyckiej muzyki folkowej, ostrego punka i hard rocka na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Kapela została założona w Sydney w 2008 roku. Rok później muzycy wydali dwie EPki: „Hung, Drawn & Portered” i „Sound as a Pound”, z kolei debiutancki album kapeli, „Gangs of New Holland”, ukazał się w 2010 roku. Zespół zaistniał na światowym rynku muzycznym za sprawą piorunującego sukcesu wideo do kawałka „Irish Pub Song” oraz dzięki trasom koncertowym – najpierw po rodzimej Australii, a potem po Europie. Kapela pojawiła się w line-upie festiwali takich jak Lowlands, Boomtown Fair, czy Mighty Sounds. Zespół nagrał i wydał dwie kolejne płyty, czyli „Sober & Godless” w 2015 roku i „Sleepin’ Rough” w 2016 roku.

The Rumjacks zaprezentowali swoją wybuchową mieszankę celtyckiego folku, mocnego punka i bezkompromisowego hard rocka na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 2016 roku. Nasza publiczność doceniła energię kapeli i ich zaangażowanie w kontakt z fanami. Jednak przede wszystkim, festiwalowiczom przypadła do gustu muzyka The Rumjacks. Członkowie zespołu czerpią inspirację z szybkiego, rytmicznego brzmienia irlandzkiej muzyki folkowej, które łączą z bezkompromisowym punkiem i mocnym uderzeniem hard rocka. Brzmienie kapeli przywołuje atmosferę dobrej zabawy w irlandzkim pubie i The Rumjacks potrafią przekazać radość z bycia ze sobą nawet wielusettysięcznej publice.

W 2018 roku  zespół celebrował dziesięciolecie twórczości i wydał czwarty album zatytułowany „Saints Preserve Us”. Płyta, na której znalazło się 12 nowych kawałków, to krążek naładowany szaloną energią, który prezentuje kapelę u szczytu ich możliwości. Rok później zespół wydał dwa albumy nagrane na żywo, czyli krążek „Live in Athens” i „Live in London: Acoustic Sessions”, słuchając których można w pełni docenić, to, jak the Rumjacks brzmią na żywo.
Wielbicieli połączenia muzyku punkowej i irlandzkiego folku czeka na tegorocznym Pol’and’Rock Festival nie lada gratka, bo na Dużej Scenie zagrają też giganci gatunku, bostończycy z Dropkick Murphys. Ogłoszenie występu the Rumjacks otwiera line-up Małej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
The Rumjacks to:
  • Frankie McLaughlin – wokal, flażolet, gitara, bodhrán
  • Johnny McKelvey  – gitara basowa
  • Gabriel Whitbourne – gitara
  • Adam Kenny – mandolina, banjo, bodhrán, gitara akustyczna, buzuki
  • Pietro Della Sala – perkusja

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.