Puchar Niemiec: Gol Lewandowskiego, Bayern w finale!

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl 

W półfinale pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt i zagra w finale DFB w Berlinie. Gola na wagę awansu strzelił Robert Lewandowski.

Bayern zaklepał sobie miejsce w finale pucharu Niemiec, który odbędzie się 4 lipca w Berlinie. Bawarczycy pokonali Eintracht Frankfurt  2-1 i po raz 24 zagrają w wielkim finale,  przeciwnikiem drużyny z Monachium  będzie Bayer Leverkusen.

Po 2018 i 2019 roku FC Bayern jest w finale Pucharu DFB trzeci rok z rzędu i tym samym ustanowił rekord klubu. Ostatni sukces przypadł na lata 2012–2014.

Bayern -Eintracht gol Lewandowskiego daje finał 

Zwycięski gol na 2-1 był czwartym golem Roberta Lewandowskiego w obecnych rozgrywkach pucharowych. Lider listy najlepszych strzelców Bundesligi jest również na szczycie w pucharze – wraz z Rouwen Hennings z Fortuny Düsseldorf, który został wyeliminowany w ćwierćfinale.

Dodajmy że FC Bayern pozostaje niepokonany w 21. meczach z rzędu (20 wygranych, 1 remis) – FCB miał taką serię ostatni raz w sezonie 2013/14 gdy trenerem był Pep Guardiola (wówczas 24 gry w meczach niepokonanych).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.