29. Finał WOSP znamy ostateczną kwotę jest rekord !

Podziel się:

Wolontariusze 29 Finału WOŚP fot. Tomasz Cichocki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29 mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń zebrano astronomiczną sumę 210 813 830,10 PLN.

Dziś punktualnie w południe Jurek Owsiak – prezes Zarządu Fundacji WOŚP – ogłosił rezultat akcji. Na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano 210 813 830,10 PLN – ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”.

,,To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy – od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem – że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie… Fundacja to miliony Polaków – to nie tylko zespół Fundacji, ale symbol wszystkich Polaków, którzy chcą z nami grać, myślą w sposób społeczny, są otwarci na ludzi i chcą swoją pracą wzmacniać to, co tworzy Polskę uczciwą, zdrową, pełną szacunku i troszczącą się o wszystkich. Taką Polskę tworzymy i to nie tylko przez ten jeden dzień Finału,, – przekazał Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Jak poinformowała WOŚP  środki pozwolą na zakup urządzeń dla oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy, m.in. zestawów endoskopów laryngologicznych, egzoskopów i laserów diodowych.

(wośp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.