30.Finał WOŚP. Jurek Owsiak podał sumę. Padł rekord !

Podziel się:

fot.Mariusz Kunicki/DTV24

Poznaliśmy ostateczną kwotę 30 Finału WOŚP, która w tym roku  dedykowana była dziecięcej okulistyce. Ostateczna zebrana kwota to to 224 376 706,35 zł, czyli ponad 13,5 miliona złotych więcej niż przed rokiem.

W trakcie uroczystej gali Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy symbolicznie podziękowała osobom i instytucjom zaangażowanym w jej działaność na przestrzeni trzech dekad.

30.Finału WOŚP rekordowa suma 

30. Finał WOŚP odbył się 30 stycznia 2022 roku. Celem zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W akcję zaangażowały się 1 633 Sztaby, w tym 90 Sztabów zagranicznych w 29 krajach. Cel Finału wspierać można było m.in. dorzucając się do puszek wolontariuszy lub Sztabowych Puszek Stacjonarnych bądź wykorzystując rozmaite formy wpłat w kanałach elektronicznych.

Kweście towarzyszył 16. Bieg „Policz się z cukrzycą”. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło studio telewizyjne oraz scena koncertowa w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbyły się koncerty m.in. zespołów Dżem, happysad, IRA, Kwiat Jabłoni, De Mono, LemON, Sorry Boys oraz Piotra Bukartyka.

(WOŚP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.