SARS-CoV-2, ospa, grypa i Ebola: wszystko, co musisz wiedzieć o wirusach

Podziel się:

Włącz zdrowie; fot. Piotr Mizerski, na zdjęciu Agata Młynarska

Discovery Life przygotowało dla widzów kanału specjalny cykl programów i seriali dokumentalnych na temat zdrowia i chorób wywołanych destrukcyjną naturą wirusów. Już od 1 kwietnia na antenie zobaczymy programy „36,6 – wydanie specjalne” oraz „Włącz zdrowie – koronawirus”, poświęcone problemowi SARS-CoV-2, wywołującego chorobę Covid-19 oraz trzyodcinkową serię dokumentalną „Wirus – niewidzialny zabójca”, przybliżającą temat trzech największych w historii epidemii: ospy, grypy oraz wirusa Ebola.  

Kwietniowy cykl programów i seriali na temat wirusów widzowie Discovery Life będą mogli obejrzeć już od 1 kwietnia. Serie przybliżą fakty i mity o rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wywołanej nim choroby Covid-19. Dowiemy się również nieco więcej o historii pojawienia i rozprzestrzenienia się innych wirusów, których epidemie nawiedziły ludzkość już wcześniej i jak sobie z nimi poradziliśmy.

„36,6 – wydanie specjalne”

01.04 o godzinie 09:50

08.04 o godzinie 09:50

Jakie są objawy zakażenia koronawirusem? Czy dzieci mogą zachorować na COVID-19? Co robić w domu w czasie kwarantanny? Na te pytania odpowiedzą Ewa Drzyzga i zaproszeni przez nią eksperci. “36,6” to program, w którym prowadzący i ich goście wyjaśniają i przedstawiają metody walki z chorobami. Tematem dwóch specjalnych odcinków programu będzie pandemia koronawirusa.
W pierwszym odcinku specjalista chorób zakaźnych prof. Anna Boroń-Kaczmarska i pulmonolog prof. dr hab. Adam Antczak opowiedzą jakie są objawy zakażenia koronawirusem i jak aktualnie wygląda leczenie osób zarażonych. Pediatra dr Lidia Stopyra opowie czy i jak chorują dzieci i czy rodzice  mają powody do niepokoju. Psycholog Iwona Wiśniewska podpowie natomiast jak najlepiej zagospodarować czas kwarantanny w domach i jak radzić sobie ze strachem przed zakażeniem.
W drugim odcinku zobaczymy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który wypowie się jak bezpiecznie urodzić w czasie pandemii, a o tym czego najbardziej boją się kobiety w ciąży opowie Małgorzata Rozenek. Jakie przewlekłe choroby czynią z nas potencjalne ofiary koronawirusa i czy cukrzycy mogą czuć się bezpiecznie? Szczepionka na koronawirusa – kiedy możemy się jej spodziewać? Wątpliwości rozwieje prof. Krzysztof Łabuzek.

„Włącz zdrowie – koronawirus”

01.04 godz. 21:20

03.04 godz. 20:50

07.04 godz. 22:50

Wuhan – to w tym chińskim mieście wybuchła epidemia nowego koronawirusa, powodującego zapalenie płuc. Rozprzestrzeniła się już na ponad 30 krajów. Czym się charakteryzuje? Jakie są jej objawy? Czy należy się bać? W ramach specjalnego odcinka nowego internetowo-telewizyjnego cyklu „Włącz zdrowie” Agata Młynarska spotkała się z ekspertami, którzy odpowiedzieli na pytania internautów na żywo – Markiem Posobkiewiczem – Głównym Inspektorem Sanitarnym MSWiA, Piotrem Gryglasem – dr nauk medycznych i internistą oraz profesorem Włodzimierzem Gutem, wirusologiem. W programie „Włącz zdrowie” dziennikarka spotyka się z lekarzami, dietetykami, naukowcami oraz tymi, którym udało się pokonać daną chorobę.

Włącz zdrowie; fot. Piotr Mizerski, na zdjęciu Agata Młynarska

„Wirus – niewidzialny zabójca”

01.04 godz. 20:20

08.04 godz. 20:20

15.04 godz. 20:20

Niebezpieczne wirusy są zmorą ludzkości od zarania dziejów. Oszukują układ odpornościowy, przenikając w komórki organizmu, co sprawia że mogą szybko się rozwijać i przenosić z człowieka na człowieka. Znając mechanizmy ich funkcjonowania możemy się przed nimi jednak skutecznie bronić. W trzyodcinkowej serii „Wirus – niewidzialny zabójca” naukowcy przyjrzą się trzem szczepom: ospie, grypie i wirusowi Ebola. Każdy z odcinków poświęcony jest jednemu z nich.
(pras.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *