Jak zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie najmłodszych bez wychodzenia z domu?

Podziel się:

Fundacja V4Sport/Ruchowe Przedszkole SAV Junior fot.pras

Za nami ponad dwa tygodnie izolacji i ograniczeń związanych z ogłoszoną na całym świecie pandemią wirusa SARS-CoV-2. Choć to my, dorośli, w największym stopniu zmagamy się z nową organizacją pracy i życia, warto się zastanowić, z jakimi wyzwaniami mierzą się dzieci.

Zamknięte przedszkola, ograniczone możliwości wspólnych zabaw i przebywania na świeżym powietrzu to prawdziwe wyzwanie dla dzieci i dla rodziców. Pomysły na organizację czasu się wyczerpują, a zapewnienie codziennej dawki ruchu jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dzieci na co dzień.

„W obecnej sytuacji przedszkola zdalnie wspierają rodziców w codziennej pracy z dziećmi. W większości są to jednak zajęcia edukacyjne i manualne. Tymczasem dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, dzieciom potrzeba ruchu” – mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Fundacji Veolia Polska. „Ruch zapewnia prawidłowy rozwój przedszkolaków i korzystnie wpływa na odporność, dlatego w ramach Sportowej Akademii Veolia Junior postanowiliśmy wesprzeć rodziców i zaprosić dzieci do aktywnej zabawy on-line” – dodaje.

Dzieci i rodzice mogą skorzystać z cyklicznych, bezpłatnych zajęć online prowadzonych przez aktywnego liska – SAVusia, w którego wciela się doświadczony w pracy z dziećmi instruktor. Wśród rozwiązań znajdują się również ciekawe inspiracje, które przy niskich nakładach pracy odciążą rodziców choć na chwilę w codziennych obowiązkach, a dzieci pobudzą do ruchu i rozwijania wyobraźni.

Więcej szczegółów dostępnych jest w wydarzeniu na Facebooku – Ruchowe Przedszkole SAV Junior – https://www.facebook.com/events/2579103015641437/?active_tab=about.

(Fundacja V4Sport)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *