Acer: Ruszają eliminacje do zawodów Predator Sim Racing Cup 2021

Podziel się:

fot.mat pras

Ruszyły zapisy do organizowanych przez firmę Acer wirtualnych wyścigów Predator Sim Racing Cup 2021.Zawody odbędą się na platformie Assetto Corsa, a partnerem wydarzenia jest legendarny kierowca Indycar i F1 oraz szef zespołu simracing R8G, Romain Grosjean.

Predator Sim Racing Cup 2021 to cyfrowe wyścigi, w których mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy sportów motorowych. Rywalizacja odbywać się będzie na wirtualnej platformie Assetto Corsa, a jej uczestnicy zasiądą za kierownicą Mercedesa AMG GT3 i zmierzą na legendarnym torze Monza.

Zawody podzielono na trzy etapy. Eliminacje krajowe zostaną przeprowadzone w dniach 10-14 maja, a polski finał odbędzie się dzień później. Finał międzynarodowy zaplanowano na 30 maja 2021 r. O zakwalifikowaniu się do polskiej edycji Predator Sim Racing Cup 2021 decydować będzie wynik eliminacji przeprowadzonych w formule hot-lap. Udział w trwającym 45 minut finale krajowym zapewni sobie 20 najlepszych kierowców. Jego zwycięzca zmierzy się następnie w z 14 zawodnikami z innych krajów i regionów oraz członkami zespołu R8G. Tor, na którym odbędzie się finał międzynarodowy, zostanie wybrany w głosowaniu.

Nagrodą dla triumfatora Predator Sim Racing Cup 2021 będzie roczne członkostwo w teamie Romaina Grosjeana oraz stworzone przez Fanatec profesjonalne stanowisko gamingowe dla fanów wyścigów. Zwycięzca polskiego finału otrzyma gamingowy komputer Predator Orion 3000 z zestawem trzech monitorów oraz oficjalną koszulkę zespołu R8G. Zawodnik, który zajmie drugie miejsce zdobędzie klawiaturę Predator Aethon 300 i myszkę Predator Cestus 350 wraz z podkładką. Zdobycie ostatniego stopnia na podium premiowane będzie słuchawkami Predator Galea 350 i gamingowym plecakiem.

Zarejestruj się i walcz!

Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Predator Sim Racing Cup 2021 należy wypełnić formularz rejestracji. W zawodach może wziąć udział każdy chętny, niezbędne jest jednak posiadanie kopii AssettoCorsa oraz konta w serwisie Steam. Zarejstrowany użytkownik uzyskuje dostęp do samochodu oraz toru i może rozpocząć sesje treningowe, przygotowujące do udziału w kwalifikacjach. Dodatkową korzyścią dla zawodników jest też 80% rabat na zakup Assetto Corsa.

Predator Sim Racing Cup 2021 w Polsce będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Acer Polska, Sport.pl oraz influencera – Grafa. Dalsze szczegóły transmisji z międzynarodowego finału zostaną ogłoszone przed wydarzeniem. W ramach Predator Sim Racing Cup 2021 dostępna będzie również oferta specjalnych promocji, realizowana we współpracy z partnerem handlowym, siecią sklepów Media Expert.

„Acer zawsze był i wciąż pozostaje liderem w popularyzacji e-sportu i wspieraniu jego najbardziej utalentowanych zawodników. Wraz z Predator Sim Racing Cup 2021 stworzyliśmy po raz pierwszy nasze własne, międzynarodowe zawody e-sportowe, zapewniające emocje graczom i fanom sportów motorowych oraz oferujące atrakcyjne nagrody dla zwycięzców” – powiedział Hajo Blingen, Wiceprezes ds. Marketingu w Acer EMEA. „Jesteśmy bardzo podekscytowani także współpracą z legendą sportów motorowych, Romainem Grosjeanem i jego zespołem R8G oraz najlepszymi partnerami handlowymi w 30 krajach” – dodał Hajo Blingen.

Więcej informacji na temat udziału w Predator Sim Racing Cup 2021 oraz formularz rejestracji znaleźć można na poświęconej zawodom dedykowanej stronie internetowej.

(wec24)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.