Alfa Romeo prezentuje nowe modele Giulia i Stelvio Quadrifoglio MY2020

Podziel się:

FCA/Nowe Stelvio Quadrifoglio MY2020

Nowe modele Alfy Romeo – Giulia i Stelvio Quadrifoglio MY2020, które wkrótce będą dostępne w sprzedaży – zostały zaprezentowane podczas konferencji online 7 maja 2020 roku. Najnowsze wersje kultowych samochodów są jeszcze bardziej przyjazne użytkownikowi, a ich prezentacja ma miejsce w roku, w którym Alfa Romeo obchodzi 110 rocznicę powstania marki.

Giulię i Stelvio Quadrifoglio MY2020 wzbogacono o specjalne wyposażenie oraz liczne innowacje z zakresu technologii, mobilności i bezpieczeństwa. Charakteryzują się też prostotą designu oraz wysokimi osiągami dzięki silnikowi 2,9 V6 Bi-Turbo.

„Włoski charakter Alfy Romeo zrodził się z maniakalnej dbałości o szczegóły. Alfa Romeo zawsze była dumna z tego, że jest włoską firmą i marką” – powiedział Sergio Muanó, head of brand marketing communication Alfa Romeo w regionie EMEA. „W najbliższej przyszłości będziemy gotowi, aby pokazać to jeszcze bardziej, a ja mówię to nie tylko jako przedstawiciel marki, ale także jako Włoch” – podkreślił.

Nowe modele Alfy Romeo zostały wyposażone w aluminiowy silnik 2,9 V6 Bi-Turbo o mocy 510 KM z maksymalnym momentem obrotowym 600 Nm przy 2500 obr/min. System Alfa (TM) Active Torque Vectoring jest odpowiedzialny za przekazanie go na koła. W modelu Stelvio Quadrifoglio wspomagany jest przez napęd Q4. Każdy model posiada 8-biegową skrzynię biegów, dzięki której jazda jest płynna, komfortowa, a samochód prowadzi się z łatwością. Tryb RACE pozwala na błyskawiczną zmianę biegów w 150 milisekundy.

Alfa Romeo

fot.FCA/Nowe Stelvio Quadrifoglio MY2020

Ponadto w samochodach zastosowano dodatkowe systemy, takie jak: aktywne zawieszenie Alfa (TM) Active Suspension, selektor Alfa (TM) DNA Pro z trybem RACE, aerodynamiczny wysuwany spoiler Alfa (TM) Active Aero splitter w Giulii. Systemy te są koordynowane przez Alfa (TM) Chassis Domain Control. Posiadają także układ wydechowy Dual Mode, a na życzenie klienta istnieje możliwość doposażenia modeli w nowy, tytanowy układ wydechowy Akrapowić.

Kolorystyka modeli Giulia i Stelvio Quadrifoglio nawiązuje do historii, kultury, wartości i ducha marki Alfa Romeo, która jest ściśle związana z Włochami. Kolory zostały podzielone na 4 kategorie: Competizione, Metal, Solid i Old Timer. Ostatni z nich – Old Timer nawiązuje do dziedzictwa marki: czerwień 6C Villa d’Este, ochra Ochre GT Junior oraz zieleń Montreal Green – debiutująca w Quadrifoglio MY20. „Ten ostatni odcień jest hołdem dla jednej z ikon marki, Alfy Romeo Montreal, wprowadzonej na rynek 50 lat temu” – czytamy w komunikacie Alfa Romeo.

Kolorystyka ma również oddawać nowoczesny charakter samochodu, podkreślając obecność innowacji technologicznych przy zachowaniu tradycyjnych barw marki. Dlatego też odcienie modeli są jeszcze bardziej intensywne.

Wnętrze zawiera przeprojektowaną konsolę środkową, dodatkowe schowki, nowe wykończenia kierownicy i dźwigni zmiany biegów. Pasy bezpieczeństwa mają nową gamę kolorów – do wyboru: czarny, czerwony lub zielony. Ponadto sportowe, elektryczne fotele ze skóry i Alcantary wkrótce będą dostępne także z nową tapicerką z preferowanej skóry. Dodatkowo w wersji Quadrifoglio standardowe fotele można doposażyć w kubełkowe fotele Sparco ze szkieletem z włókna węglowego.

Modele Quadrifoglio MY20 mają też „nowy system informacyjno-rozrywkowy z 8’8-calowym centralnym wyświetlaczem dotykowym, z zestawem połączonych usług i przeprojektowanym interfejsem”. Ponadto wyposażone są w: Performance Pages – ekrany pozwalające sprawdzić status samochodu, temperaturę głównych urządzeń mechanicznych, rozkład momentu obrotowego, ciśnienie turbo i moc wykorzystywaną w czasie rzeczywistym, a także chronometry cyfrowe do pomiaru przyspieszenia i maksymalnej prędkości.

„Nadwozie w Giulii i Stelvio Quadrifoglio posiada tylne przyciemniane światła LED, błyszczące czarne wykończenie przedniego scudetto i logotypy w kolorze Dark Miron. W Stelvio debiutują również nowe 21-calowe felgi, dedykowane dla wersji Quadrifoglio” – informuje marka w komunikacie.

W modelach dostępne są również nowe systemy wspomagania kierownicy ADAS 2, opracowane we współpracy z firmą Bosch, które umożliwiają bardziej autonomiczną jazdę oraz zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy zarówno w korkach, jak i na dłuższych trasach.

„Zmieni się sposób postrzegania samochodów, będą one wciąż uważane za bezpieczny sposób podróżowania, ale bezpieczny sposób również zgodnie z tak zwanym dystansem społecznym, przestrzenią indywidualną i rodzinną dla naszej mobilności” – powiedział Sergio Munaó. „Samochody powinny więc być piękne, funkcjonalne i wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne, tak jak nasze auta” – zaznaczył. Dlatego modele Quadrifoglio MY20 wyposażone są także w nowoczesne systemy bezpieczeństwa:

– Lane Keeping Assist – aktywny system utrzymywania pasa ruchu, który ostrzega kierowcę o zmianie pasa ruchu bez włączonego kierunkowskazu,

– Active Blind Spot Assist – aktywny system martwego pola, który wykrywa inny pojazd w tzw. „martwym polu” i w przypadku konieczności koryguje tor jazdy,

– Active Cruise Control – aktywny tempomat, który dostosowuje prędkość pojazdu w celu zachowania bezpiecznej odległości od innych samochodów,

– Traffic Sign Recognition and Intelligent Speed Control – system rozpoznawania znaków drogowych i kontroli prędkości, który rozpoznaje znaki drogowe, pokazując je na wyświetlaczu i ostrzega o ograniczeniu prędkości,

– Traffic Jam Assist and Highway Assist – system wspomagający jazdę w korku i na autostradzie, który utrzymuje samochód na właściwym pasie przy wzmożonym ruchu lub na autostradzie i reguluje prędkość w oparciu o przepisowe ograniczenia prędkości,

– Driver Attention Assist – asystent wspomagania koncentracji, który analizuje zmęczenie kierowcy i ostrzega w razie potrzeby.

Sportowy charakter Alfy Romeo Giulia i Stelvio dopełniają akcesoria Quadrifoglio stworzone przez markę Mopar. Są to: układ wydechowy opracowany z firmą Akrapović, zestaw oksydowanych praw reflektorów tylnych, ekskluzywny lakier, wykończenia przedniego grilla w kształcie litery V, obudowa lusterek zewnętrznych i spojler tylny wykonany z włókna węglowego. Zastosowanie włókna węglowego ma poprawiać aerodynamikę, osiągi i stosunek masy do mocy, aby podróżowanie tymi modelami było jak najbardziej komfortowe.

„Myślę, że marka Alfa Romeo jest synonimem bogatego dziedzictwa, rozpoznawalnego stylu i zachęcającej dynamiki jazdy. Te atrybuty wraz z metką MADE IN ITALY leżą u podstaw Alfy Romeo, o czym mówimy, promując markę na świecie” – podkreślił Arnuad Leclerc, head of Alfa Romeo Brand w regionie EMEA. „Alfa Romeo przechodzi właśnie przez nadzwyczajny okres transformacji. W ostatnim kwartale 2019 zaprezentowaliśmy nowe modele Giulia i Stelvio MY20. Myślę, że oba modele rozwinęły się pod względem technologii, komfortu i bezpieczeństwa jazdy, zachowując jednocześnie swoją dynamikę, co spowodowało, że stały się ikonami w swoich segmentach”- uzupełnił.

(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *