Alice Merton z nowym singlem „Same Team”

Podziel się:

fot.mat.pras 

Debiutancki album Alice Merton „MINT” zagwarantował niemiecko-kanadyjsko-irlandzkiej  –  mieszkającej obecnie w Londynie – artystce gigantyczny sukces! To na nim znalazł się niekwestionowany hit „No Roots”! Alice zagościła na wielu listach przebojów w Europie i  zgromadziła łącznie ponad 650 milionów streamów. Była również zwycięskim jurorem w niemieckiej edycji telewizyjnego talent show „The Voice”.
Obecnie przygotowuje się do wydania drugiego albumu pod tytułem „S.I.D.E.S.”, którego premierę zaplanowała na 17 czerwca br.; nowy krążek ukaże się nakładem swojej własnej, niezależnej wytwórni – Paper Plane Records Int.
Premierę albumu „S.I.D.E.S.” zwiastuje singel zatytułowany „Same Team”, który właśnie trafia do fanów autorki „No Roots”.
Z początku „Same Team” wydaje się być osadzony w alt-popowych korzeniach, dzięki którym Alice ugruntowała swoją reputację na scenie. Chociaż popowy rdzeń sprawia, że utwór momentalnie wpada w ucho, jest otoczony bardziej wywrotowymi warstwami: skoczną, elektro-industrialną eksplozją energii i ponurą, niemal złowrogą atmosferą, przywodzącą na myśl kwestie niemalże egzystencjalne. Tak jakby pozytywna, podnosząca na duchu dynamika singla spotykała się z głęboką, pełną emocji warstwą – prawdziwa muzyczna introspekcja!

– „Same Team” to jedna z pierwszych piosenek, jakie napisałem przygotowując ten album. Przechodziłam przez wiele konfliktów natury osobistej i zawodowej. Czułam, jakbym została wciągnięta w świat, którego nie rozumiem i prowadziła rozmowy, w których mówiliśmy różnymi językami. Tytułowa „drużyna” przechodzi przez wzloty i upadki, ale często łączy siły, aby stać się jeszcze silniejszą – ale w niektórych przypadkach finał jest zupełnie odwrotny. Zaczęłam zadawać sobie pytania: co mam robić, jeśli ta drużyna sprawia, że wątpię w siebie i decyzje, które podejmujemy? – mówi Merton.

„Same Team” został napisany i wyprodukowany przez Alice wraz Jensem Schneiderem, Julesem Kalmbacherem i Timem Uhlenbrockiem, a za zmiksowanie utwory odpowiada Matty Green (Dua Lipa, Royal Blood, Weezer).

Oficjalny teledysk, który towarzyszy premierze nowego singla „Same Team”, zawiera zarówno pomysłową metaforę wizualną, jak i subtelną wielowarstwowość utworu. Alice ucieka do odległej chaty położonej głęboko w górach, odizolowana od społeczeństwa, pozostawia za sobą przeszłość. Kiedy zapuszcza się do okolicznych lasów, zaczepia ją tajemnicza zamaskowana postać, być może ktoś z jej przeszłości. Pulsujące napięcie kończy się wraz z zaskakującym finałowym starciem.
„Vertigo”, „Hero” i „Island”, czyli dotychczasowe muzyczne odsłony „S.I.D.E.S.” wskazują, że na nowym albumie Alice Merton czeka nas odważna ewolucja. Brzmienie jest mroczniejsze i czerpie z niespokojnego współczesnego popu, alt-rocka i innych, bardziej szorstkich brzmień. Tematy poruszane na płycie są głębsze i bardziej introspektywne, dające jednak promyk nadziei.
Alice była współproducentem i współautorem wszystkich piętnastu piosenek, które znalazły się na albumie. Przy krążku pracowali również: Koz (Dua Lipa), Jonny Coffer (Beyoncé, Ellie Goulding) i Jennifer Decilveo (Anne-Marie, Andra Day).
– Ostatnie dwa lata były wyzwaniem dla wszystkich – wspomina Alice. – Wielu przyjaciół i naszych bliskich odeszło. Dodatkowo, mnóstwo ograniczeń. Pandemia przetestowała nasze siły psychiczne do granic możliwości. „S.I.D.E.S.” opowiada moją historię o tym, jak doświadczyłam tych ostatnich lat. To podsumowanie wzlotów i upadków, wyzwań psychicznych, z którymi się zmierzyłam i zdałam sobie sprawę, że zawsze będzie druga strona tej historii. Pytanie brzmi, jak i kiedy tam dotrzemy? – dodaje.

18 października Alice Merton, koncertem w Manchesterze, rozpoczyna swoje europejskie tournée.
Pojawi się również w Polsce! Będziemy mogli ją zobaczyć na dwóch koncertach: 5 listopada w poznańskim klubie Tama oraz 6 listopada w warszawskim Palladium. Sprzedaż biletów rusza dziś, 4 marca, o godzinie 12:00! Więcej informacji o polskich koncertach: https://alterart.pl/wydarzenia/alice-merton/

 Nowy singel Alice Merton dostępny w naszym systemie singlowym Dream Music – TUTAJ

UTWÓR ZAPOWIADA NOWY ALBUM “S.I.D.E.S.”, KTÓRY UKAŻE SIĘ 17 CZERWCA.

UTWOROWI TOWARZYSZY PREMIERA WIDEO – DOSTĘPNY TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.