Amar i Dolar wspierają Policję w walce z narkotykami

Podziel się:

fot.KAS

Dzięki skutecznej akcji funkcjonariuszy mazowieckiej policji i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), około 80 000 porcji niebezpiecznego narkotyku, o czarnorynkowej wartości prawie 4 mln złotych, nie trafi na rynek -poinformowała Justyna Pasieczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Na jednej z posesji w powiecie płońskim ujawniono wytwórnię mefedronu. Znajdowała się tam kompletna  linia produkcyjna oraz inne urządzenia  i odczynniki chemiczne.

Zabezpieczono 73,5 litra mefedronu w płynie oraz prawie 4 kg w postaci kryształków, a także 114 litrów prekursorów do produkcji narkotyków.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn, 28-latka i 30-latka, którzy próbowali zniszczyć linię produkcyjną i uciec. Usłyszeli oni zarzuty wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 190 000 zł.

Udział w sukcesie policji mieli również funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej
z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) wraz  Amarem i Dolarem. Świetnie wyszkolone psy służbowe mazowieckiej KAS są wsparciem, tak jak w tym przypadku, również dla innych służb mundurowych.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.