Artyści na rzecz walki z Koronawirusem ! Powstał specjalny klip ,,Ocaleni,, (WIDEO)

Podziel się:

fot.facebook/Sadowsky & Grabowski Music

2 kwietnia powstał nowy singiel wraz z klipem pt. “Ocaleni” Tomka Luberta, Donia, Mezo, Zuzanny Markiewicz oraz Sadowskiego przy współpracy z wytwórnią S&G Music. Utwór jest odpowiedzią artystów na trudną i niejednoznaczną sytuację społeczną w jakiej przyszło działać nie tylko im, ale też wszystkim Polakom.

Podczas premiery singla wraz z klipem odbywa się akcja na profilu facebookowym Sadowsky & Grabowski Music ( www.facebook.com/SadowskyAndGrabowskiMusic ) – za każde udostępnienie do piątku 3.04.2020 do godz. 23:59 Artyści przekażą 1 zł na walkę z Koronawirusem.

Utwór, który powstał jeszcze w 2019 roku jest prezentem dla Zuzanny Markiewicz – podopiecznej Drużyny Szpiku wspierających młode osoby podczas leczenia onkologicznego.  Dominik “Doniu” Grabowski i Jacek, “Mezo” Mejer skomponowali i napisali wraz z Sadowsky dla niej utwór do którego zaprosili też Tomka Luberta, od lat zaangażowanego społecznie kompozytora, producenta i gitarzystę, współzałożyciela takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver. Mimo przeszkód, ograniczeń czasowych, a obecnie także kwarantanny która nie pozwoliła spotkać się artystom na planie zdjęciowym, udało się na początku marca nagrać ostatnie wokale w studio oraz potrzebne ujęcia do klipu. Szereg pozostałych prac dokonywano zdalnie w różnych miastach i w trzech różnych studiach nagraniowych oddalonych o setki kilometrów od siebie. Klip do utworu został zrealizowany tuż przed przymusową blokadą w Polsce z udziałem minimalnej ekipy filmowej, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jest to pierwszy klip w kraju z tyloma wykonawcami, którego premiera odbywa się w czasie bezwzględnej i utrudniającej życie kwarantanny spowodowanej przez COVID-19.
Uniwersalny wydźwięk “Ocalonych” to efekt połączenia zaangażowanego utworu oraz klipu, którego postapokaliptyczny charakter i elementy odradzającej się natury mają dawać nadzieję i wsparcie. Przede wszystkim osobom zmagającym się z obniżoną odpornością, takim jak pacjenci onkologiczni obecnie jeszcze bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Artyści dedykują też nowy singiel wszystkim nam, podlegającym codziennym ograniczeniom oraz wszystkim służbom aktywnie walczącym z zagrożeniem: od ratowników i lekarzy po  pracowników sektorów publicznych codziennie niosących pomoc Polakom.
(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *