„Bad Boy” kolejne odcinki serialu Patryka Vegi na antenie Polsatu !

Podziel się:

fot.Polsat

Kolejne dwa odcinkiu serialu „Bad Boy”, odsłaniającego patologie w piłkarskim światku prosto od czołowego specjalisty tego gatunku – Patryka Vegi, już w tę sobotę o godzinie 20:00 w Telewizji Polsat!

Patryk Vega odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. Powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresja na stadionach – wszystko to w pełnym gwiazd filmie, w którym pierwszoplanowe role grają: Antoni KrólikowskiMaciej StuhrAndrzej GrabowskiPiotr StramowskiMałgorzata KożuchowskaKatarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski, wspierani m.in. przez piłkarzy – Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko.

Telewizyjna wersja „Bad Boy” to znakomita rozrywka nie tylko dla nowych widzów, ale także dla tych, którzy film już widzieli.  W serialu pojawiły się nowe postaci, ale to nie wszystko! W kolejnych dwóch odcinkach wciąż czeka na nas wiele nowych scen i rozbudowanych wątków.

Serial nadzwyczaj realistycznie ukazuje świat piłki nożnej. Przed zdjęciami ekipa studiowała materiały dokumentalne, przedstawiające autentyczne „piłkarskie” patologie znane nam z mediów. Dodatkowo, realizmu dodaje fakt, że scenarzysta Olaf Olszewski spędził z „ultrasami” kilka miesięcy, poznając ich życie, zachowanie oraz sposób mówienia. Co ciekawe, w scenach pokazujących „kiboli” wystąpiły osoby chodzące na ustawki i biorące udział w bojówkach.

„Bad Boy” to na pewno serial jakiego w polskiej telewizji dawno nie było, zrobiony z wielkim rozmachem, co było również dużym wyzwaniem realizacyjnym. Niektóre sceny kręcone były przy udziale dwudziestopięciotysięcznej publiczności, na prawdziwych stadionach. Wymagało to ogromnej precyzji nie tylko w ich realizacji, ale też zsynchronizowania z autentycznymi meczami oraz z dostępnością prawdziwych piłkarzy – w tym przypadku Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko. Ambicją było, aby sceny na boisku były maksymalnie prawdziwe, a wszystkie zainscenizowane sytuacje wyglądały tak jak autentyczne akcje piłkarskie. Efekt ten udało się osiągnąć, jak w przypadku wszystkich filmów Vegi,  dzięki rzetelnej dokumentacji.

–  Piłka nożna fascynuje mnie jako socjologa. Uważam, że nie ma na świecie lepszej rozrywki niż mecz piłkarski, do którego przez dziewięćdziesiąt minut lub dłużej jesteśmy podpięci z adrenaliną w czasie rzeczywistym. Mam też przekonanie, że od czasu „Piłkarskiego pokera” nie było w Polsce fajnego filmu o tej tematyce. Wszystkie dotychczasowe produkcje były zrealizowane w dość niskobudżetowy sposób, oglądaliśmy w nich czterdziestu statystów na czwartoligowym stadionie. Byłem więc przekonany, że jest pole na to, aby stworzyć film, który rzeczywiście odda rozmiar tego widowiska i sprawi, że ludzie będą w stanie doznać podobnych emocji co na stadionie  – mówi o produkcji Patryk Vega.

***

“Bad Boy” to historia dwóch braci, uwikłanych w porachunki mafijno-gangsterskie oraz romans z tą samą kobietą. Piotr (Maciej Stuhr) jest policjantem, zaś życie Pawła (Antoni Królikowski) kręci się wokół napadów i narkotyków. Należy on do kibicowskiego gangu, w którym rządzi Twardy (Piotr Stramowski). Kiedy Paweł zostaje aresztowany, jego brat wraz ze swoją dziewczyną Olą (Katarzyna Zawadzka), próbują mu pomóc opuścić areszt. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń.

Serial „Bad boy” na antenie Polsatu w sobotę 24 października o godzinie 20:00!

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.