Bez prawa jazdy z trzema promilami spowodował dwie kolizje.

Podziel się:

fot.Śląska Policja

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 28-letniego mężczyznę który spowodował dwie kolizje mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Najpierw świętochłowiczanin uderzył w zaparkowaną osobówkę, a następnie zatrzymał się na jednym z budynków w centrum.

Pod koniec minionego tygodnia dyżurny miejscowej komendy Policji odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który spowodował kolizję. Na ulicę Dworcową pojechał patrol interwencyjny. Stróże prawa szybko dostrzegli rozbitego fiata oraz dwóch zataczających się przy nim mężczyzn. Od obu wyczuwalny był alkohol.

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Z relacji świadków wynikało, że kierujący fiatem świętochłowiczanin, podczas parkowania na ulicy Wyzwolenia, uderzył w osobówkę, a następnie jadąc ulicą Dworcową, zatrzymał się na jednym z budynków. Jak się później okazało, badanie trzeźwości u obu mężczyzn wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wyszło także na jaw, że 28-latek nie ma uprawnień do jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za spowodowanie kolizji oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

(kgp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.