Bracia Golec odznaczeni Honorową Odznaką

Podziel się:

fot.Tomasz Żak / UMWS

Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego trafiła w ręce Łukasza i Pawła Golców – liderów zespołu Golec uOrkiestra

Odznaka nadawana jest za wybitne zasługi osobom oraz instytucjom wyróżniającym się w działalności na terenie województwa śląskiego. Komisja Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznała to wyróżnienie podczas sierpniowych obrad.

„Niezliczone utwory, przeboje roku, dekady, pokoleń, dwa i pół tysiąca koncertów, kilka milionów płyt, fundacja skupiająca dziesięć ognisk muzycznych dziecięcej twórczości artystycznej na Żywiecczyźnie – to tylko wybrane, najważniejsze z efektów działalności zespołu. Solidna porcja soczystego góralskiego folku, szczypta popu, odrobina rock&rolla i okruch jazzu to przepis na muzyczny sukces artystów urodzonych pod dobrą nutą. Nutą ukształtowaną w szkole Muzycznej w Żywcu i Akademii Muzycznej w Katowicach.(…) Rdzeniem zespołu jest rodzina, uzupełniona solistami, instrumentalistami i grupami śpiewaczymi, aby w najbardziej oryginalnym kształcie przekazać piękno i naturalność muzyki Łuku Karpat” – powiedział radny Stanisław Baczyński, członek Kapituły Odznaki, który wygłosił laudację na część wyróżnionych muzyków.

„Państwa aktywność sięga dużo dalej poza działalność muzyczną. Poprzez projekty społeczne, edukacyjne i muzyczne, kierowane do młodych odbiorców, wpajacie im miłość do regionu i sztuki. Jesteście prawdziwymi ambasadorami naszego województwa” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski, który wraz z Przewodniczącym Sejmiku Janem Kawulokiem pogratulował wyróżnionym.

(umwś.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.