Budomierz. Przewoził 200 tys. euro w lodówce wpadł na granicy

Podziel się:

200 tys. euro w turystycznej lodówce wykryte przez Straż Graniczną. fot.KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Budomierzu wykryli próbę nielegalnego przewozu gotówki w wys. 200 tys. euro. Pieniądze schowane były w autokarowej lodówce-poinformowala  Edyta Chabowska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

 

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Budomierza  wytypowali do szczegółowej kontroli kursowy autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w lodówce poza produktami spożywczymi znajduje się owinięty ciemną folią pakunek.

Okazało się, że było w nim 200 tys. euro. Do nielegalnego przewozu  pieniędzy przyznał się jeden z kierowców. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

(żródło:KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.